Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Orban oficjalnie: Polska została zaatakowana. Stoimy po stronie Warszawy.
Kategoria: Polityka na świecie   Niedziela, 19 listopad 2017 07:05 Autor: Andreas

Orban oficjalnie: Polska została zaatakowana. Stoimy po stronie Warszawy.

Victor Orban Victor Orban European People's PartyFlickrCC BY 2.0

Węgierski rząd nie pozostawił wątpliwości i oficjalnie wsparł Warszawę w jej konfrontacji z Brukselą. Węgry zagłosują przeciw rezolucji uderzającej w Polskę.

Parlament Europejski przyjął tzw. rezolucję w sprawie praworządności, co stanowi pierwszy, poważny krok, by objąć Polskę sankcjami. Rezolucję wsparła m.in. grupa europosłów z Polski.

Jeśli jednak dojdzie do głosowania w sprawie nałożenia sankcji na Polskę w Radzie Europejskiej, Warszawa może liczyć na poparcie ze strony Budapesztu. – Rząd Węgier nie poprze żadnego kroku przeciw Polsce – powiedział szef kancelarii premiera Węgier, Viktora Orbana.

Być może poparcie ze strony Węgier pozwoli obronić się Polsce przed sankcjami. Jeśli bowiem, jak chciałaby tego część deputowanych z Parlamentu Europejskiego, Rada Europejska zdecyduje o zastosowaniu wobec Polski art. 7 ust. 1 Traktatu o UE, Warszawa może zostać obłożona sankcjami. Aby do tego doszło, Rada musi być jednak jednomyślna.

Źródło:  POLONIA CHRISTIANA


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 19 listopad 2017 10:31
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Orban oficjalnie: Polska została zaatakowana. Stoimy po stronie Warszawy.