Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Za 10 lat w Niemczech nastąpi narodowe przebudzenie? Czy już w przyszłym miesiącu?
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 23 listopad 2017 10:30 Autor: Andreas

Za 10 lat w Niemczech nastąpi narodowe przebudzenie? Czy już w przyszłym miesiącu?

 Deutscheland Deutscheland Robert Agthe/Flickr/CC-BY 2.0

Czy za 10 lat w Niemczech nastąpi narodowe przebudzenie? Może już za miesiąc? Niemcy pogrążone w chaosie politycznym po zerwaniu rozmów koalicyjnych – są w kropce. Może się okazać, że wcześniejsze wybory na tyle osłabią panią Merkel, że będzie musiała odejść z polityki. To wcale nie jest nieprawdopodobne, to kwestia złego wyniku i popełnienia błędu pani Theresy May, która rozpisała wybory, chociaż nie musiała.

Motywatorem, który już jest widoczny – są problemy z narastającą ilością imigrantów. To o nie rozbiły się dyskusje pomiędzy niedoszłymi koalicjantami “Jamajki”. Coraz więcej Niemców ma tego stanu dosyć, obcokrajowcy to już około 20% ludności kraju – to bardzo dużo. W świetle dostępnych prognoz, w okolicach 2030 roku, jeżeli utrzymają się dotychczasowe trendy migracyjne i demograficzne będą stanowić od 30-40% ludności Niemiec. Taka perspektywa musi szokować nawet osoby o poglądach nazwijmy to zmanipulowanych przez poprawność polityczną.

Mówimy więc o sytuacji realnego zagrożenia biologicznej egzystencji niemieckiej substancji narodowej. Na integrację ludzi, którzy mieszkając w drugim pokoleniu w Niemczech, nie znają niemieckiego – liczą tylko fantaści. Równoległe społeczeństwo w Niemczech jest faktem, z głównym społeczeństwem łączy je stosunek pobierania świadczeń socjalnych i innych świadczeń pomocowych. Niemcy to widzą, nie jest potrzeba Alternatywa dla Niemiec, chociaż to właśnie pojawienie się tej partii w Bundestagu jest czynnikiem wieszczącym zmianę postaw. Jeżeli pani Merkel zdecyduje się na ponowne wybory, to AfD może na tym najbardziej zyskać, ponieważ milczący Niemcy mają dość polityki pani Merkel.

W Saksonii lub Meklemburgii – Pomorzu Przednim – bardzo trudno jest dzisiaj w ogóle mówić o kwestiach imigracji, ponieważ ludzie się buntują, w sposób jawny odmawiają posłuszeństwa strukturom państwa. Podpalenia domów – budynków przeznaczonych na miejsca osiedlenia nowej ludności są standardem. W okresie największych protestów Policja w Dreźnie – karała Niemców mandatami za posiadanie niemieckiej flagi narodowej w samochodzie.

Pokolenie pani Angeli Merkel – powoli schodzi ze sceny politycznej Niemiec, co prawda oni generalnie są zachowawczy i konserwatywni. Nie da się jednak przekłamać rzeczywistości. Zwłaszcza jak na ulicach widać więcej Kobiet ubranych w sposób akcentujący wartości inno-kulturowe, a nawet Sądy zaczynają odnosić się w wyrokach do prawa zwyczajowego uwarunkowanego religijnie. To zaczyna przerastać wielu ludzi, w tym znaczeniu że nawet wyobcowani i wyalienowani ze społeczeństwa ludzie, widzą że są w nowej, dziwnej sytuacji.

Bardzo uderzające jest to, że miejsca które się znało w Niemczech – zmieniają swoją funkcję, nowe zachowania społeczne ludności napływowej są trudne do zaakceptowania. Przykładowo banalna sprawa basenów urasta do rangi problemów, które muszą rozstrzygać sądy. Postępuje segregacja ze względu na płeć! W szkołach, w których dzieci napływowe są w większości – dochodzi do prześladowania dzieci niemieckich. Szkoły dla zachowania spokoju, godzą się na przestrzeganie wytycznych inno-kulturowych, dochodzi do takich absurdów, że niemieckie matki nie robią dzieciom kanapek z szynką, żeby dzieci nie były poniżane prześladowane przez inno-kulturową większość. To są realne przypadki. Właśnie są coraz częściej nagłaśniane dzięki temu, że AfD wchodzi do poważnej polityki.

Do póki w Niemczech media służą establishmentowi mającemu za cel doprowadzenie do zmian kulturowo-cywilizacyjnych w Niemczech, obecny stan będzie trwał. Jednak nic nie jest wieczne. Te zmiany są powolne, bo w Niemczech media są wyjątkowo reglamentowane i pilnowane, jednak one nastąpią. W przypadku Niemców wystarczy, że pojawi się wiarygodna alternatywa, jednoznacznie przedstawiająca sytuację – jako niewłaściwą i to znajdzie poparcie. Paradoksalnie zwiększanie napływu imigrantów skutecznie przyczynia się do zwiększania się potencjału społecznej odpowiedzi.

Musimy się na to przygotować. Należy uwzględnić, że czeka nas sytuacja, w której niemiecka polityka wobec otoczenia, może przyjąć nazwijmy to tradycyjny charakter. Może dojść do gwałtownych i szybkich działań, oznacza to że wszystko, dosłownie każdy scenariusz może być możliwy – nawet wielki reset. Proszę się bowiem zastanowić, w jakich uwarunkowaniach ostatnio Niemcy pozbyli się niechcianej części ludności – inno-kulturowej? To szokuje? Zobaczymy za kilka lat. Zaraz w Bundestagu zasiądą przedstawiciele prawicy, odwołującej się do niemieckich wartości narodowych, zmieni się retoryka – będzie oficjalnie promowana w kanałach publicznego przekazu. Spirala wzrostu świadomości będzie się rozkręcać. Skutki społeczne i polityczne będą rosnąć wykładniczo.

Jeżeli wydaje się nam, że „uprzywilejowane” stosunki z USA będą w stanie nas zabezpieczyć, to jesteśmy fantastami. Za 10 lat, może już nie być Ameryki po przegranym starciu z Chinami, a przynajmniej USA mogą się zamknąć na globalizację i izolować. W czasach tak turbulentnych – nic nie jest pewne. Niemcy mogą przestać być krajem, który realizuje dotychczasową politykę trwania w zamożności. Zmiany demograficzne i związane z nimi zmiany postaw politycznych, napędzane przez niechęć i lęk przez imigrantami – to mieszanka wybuchowa. Ma bardzo podobny skład, do tej która pomogła pewnemu Austriakowi wygrać wybory w 1933 r. Proszę się nie śmiać, ale obecny kryzys polityczny jest drugim, po tym który był związany z początkiem dojścia Adolfa Hitlera do władzy. Obecna sytuacja niepokoi Niemców, oni są solidni i dokładni, ale nie są elastyczni. Jeżeli doszłoby do wcześniejszych wyborów, ci którzy z zasady nie głosują mogą spowodować rewolucję przy urnach. Czy już w przyszłym miesiącu czeka nas niespodzianka?Źródło: Obserwator Polityczny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 23 listopad 2017 11:14
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Za 10 lat w Niemczech nastąpi narodowe przebudzenie? Czy już w przyszłym miesiącu?