Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Internet wrze: wystąpienie Zauchy na konferencji Putina
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 15 grudzień 2017 11:32 Autor: Andreas

Internet wrze: wystąpienie Zauchy na konferencji Putina

W. Putin W. Putin openDemocracy/Flickr/CC BY-SA 2.0

Wczoraj odbyła się coroczna konferencja prasowa Władimira Putina. Wśród dziennikarzy akredytowanych na wydarzenie był Andrzej Zaucha z TVN, którego prezydent Rosji wytypował do zadania pytania. Dobór tematu wywołał burzę w polskim, i nie tylko, internecie.

A owym tematem była katastrofa smoleńska.

— Do tej pory szczątki samolotu nie zostały zwrócone polskiej stronie. Obecnie nadal działa komisja i padają stwierdzenia, że na pokładzie doszło do wybuchu oraz, że może nie Pan osobiście, ale Pańscy ludzie sprowokowali katastrofę — rozpoczął rozmowę z Putinem dziennikarz TVN.

To jakiś absurd. Te pytania już nas męczą… Jeśli na pokładzie doszło do wybuchów… Skąd startował samolot — z Warszawy czy z Moskwy? To szukajcie u siebie! Nie było żadnych wybuchów. Wszystko już przebadała strona polska i strona rosyjska. Nie trzeba niczego wymyślać. Jeśli ma miejsce tragedia, to należy ją traktować jak tragedię I nie tworzyć tu jakichś politycznych domysłów. Po co? Chcecie skomplikować stosunki rosyjsko — polskie? W jakim celu? Po to, aby podnieść komuś jakieś rankingi wewnętrzne?

Wydaje mi się, że stosunki polsko-rosyjsko są ważniejsze niż obecna walka polityczna wewnątrz Polski, w której wykorzystywany jest antyrosyjski faktor. Zamknijcie w końcu ten rozdział! Dojrzejcie w końcu! Policzcie, ile utracono miejsc pracy, ile firm mogłoby pracować na rosyjskim rynku. My niczego od Polski nie chcemy. Chcemy rozwijać relacje — odpowiedział Putin.

 


 

W polskich mediach zawrzało.

Co sądzą internauci o wystąpieniu Zauchy na konferencji Putina?

Wyborcza.pl

kisiel 14.12.2017, 22:28

Sprowadzili nas do pośmiewiska i ignorancji europy co Putin dziś jak nikt inny dotychczas glośno powiedział.nie wstyd wam co żescie z Polską zrobili??????

Czytelnicy Wyborczej zwrócili uwagę na komentarz W. Radziwinowicza, byłego korespondenta gazety w Rosji.

fanfare14.12.2017, 21:24

Putin ma po prostu rację. Ale nie rozumiem Radziwonowicza… Co mu się stało, że tym razem tak rzeczowo mówi o Rosji i jej prezydencie?…

suopermiki15.12.2017, 09:37

Radziwonowicz, bój się Boga. Co sie stało, że mówisz dobrze o Putinie?

Gazeta.pl

nicpon007 wczoraj

Pierwszy raz zgadzam się z Władymirem Władymirowiczem

lalamido76 wczoraj

No i zagwozdka… car Rosji mówi z większym sensem niż Polscy (tymczasowi) władcy, lol

sgd1981 wczoraj

Hm jakoś mądrze mówi

mazzini890 wczoraj

Tu akurat Putin ma rację.Choć i Rosji przydałoby się wyrosnąć z tatarskich nawyków.Ale oskarżanie ich o Smoleńsk to śmieszne.

KRECIK424 wczoraj

Boli ludzi to że Prezydent Putin w sprawie katastrofy smoleńskiej mówi prawdę.

bosman64 wczoraj

Dobrze gada! Jedyny wybuch to wybuch bzdur i głupoty maciory i jego "expertów" z których część po skasowaniu pieniędzy podatników dawno już od tych idiotyzmów i tej g- prawdy do której dochodzi prezio się odżegnała.

mozart wczoraj

Smoleńsk nie jest problemem w relacjach polsko-rosyjskich, bo rządowi PiS ani rządowi FR nie zależy na zakończeniu tej sprawy. Zarówno Rosja i Polska grają Smoleńskiem na emocjach, zaś rządowi polskiemu zależy na "Przedsiębiorstwie Smoleńsk". Komisje śledcze to konkretne pieniądze dla swojaków i zaprzyjaźnionych ekspertów.

wildernessking wczoraj

Brawo dla tego pana, akurat w tym przypadku ma rację.

critto wczoraj

Nie cierpię Putina, ale muszę się z nim tutaj zgodzić. Oszalały z bólu po stracie brata i bratowej Kaczyński robi wszystko, aby się zemścić, choć tak naprawdę nie ma na kim — Katastrofa Smoleńska była WYPADKIEM KOMUNIKACYJNYM, a jego sprawcy (piloci, którzy zlekceważyli sygnały nie żyją. DOROŚNIJCIE, PiSowcy, bo zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy, jednocześnie niszcząc pozycję Polski na świecie.

kowalska-kowalska wczoraj

Putin jest zrównoważonym politykiem, a dyplomacja rosyjska jest na wysokim poziomie.

Niestety, nic tu nie pomogą wrzaski polskich prawdziwków rusofobijnych.

Oczywistym jest, że Rosja ma nagranie rozmowy braci. Nie ujawnia tego, bo z jakichś względów uważa, że to jest korzystne dla Rosji. Może korzystnym być dla Rosji samoośmieszanie się Polaków. Na pewno tym nagraniem dysponują też USA i z też z jakichś względów tego nie ujawniają.

Pewnym sygnałem może być — już po raz drugi — używanie przez Putina słowa „lądować".

Newsweek.pl

~lebrostesab: Władimir Putin. — Przewróćcie w końcu tę kartę, dorośnijcie w końcu, osiągnijcie dojrzałość odpowiadającą wymogom dnia dzisiejszego i interesom narodu polskiego! Putin wypowiedzial slowa prawdy!!

~MonkeyMama: Po raz pierwszy w życiu napiszę: nie dziwię się Putinowi, ma człowiek rację. My już wszyscy jesteśmy zmęczeni tym papraniem się wiecznym w smoleńskim błocie i grzebaniu w grobach. Panie Kaczyński, niech pan pójdzie do dobrego terapeuty i tam przeżyje swoją żałobę. To całe wywlekanie, przewlekanie i maglowanie tragedii smoleńskiej od tylu lat nie wróci panu brata. A jedyne, co pan tym wskurał, to zanudzenie Polaków i zdenerwowanie Putina. Skończmy już.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 15 grudzień 2017 12:10
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Internet wrze: wystąpienie Zauchy na konferencji Putina