Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Krwawa wojna w Syrii trwa i jest podsycana przez al-Kaidę
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 26 wrzesień 2013 21:00 Autor: admin

Krwawa wojna w Syrii trwa i jest podsycana przez al-Kaidę

Krwawa wojna w Syrii trwa i jest podsycana przez al-Kaidę foto: Wikimedia Commons

Tylko naiwni ludzie wierzą, że w Syrii jest jakakolwiek opozycja, która stanowiąc konglomerat stawia opór złemu satrapie. Brzmi to dobrze jako kolejny głupawy scenariusz amerykańskiego filmu, ale jest dalekie od rzeczywistości. Satrapa wygrywa wojnę, a jego przeciwnicy to zbieranina najemników z krajów arabskich wykonujący funkcję outsourcingowej armii inwazyjnej.

Wykorzystywanie do takich podejrzanych wojen opłacanych najemników stało się już standardem. Bez względu na to jakie kłamstwa podaje się nam w reżimowych europejskich telewizjach prawda na temat konfliktu w Syrii jest zupełnie inna niż oficjalna.

Przede wszystkim celem nie jest tylko obalenie szyickiego rządu dzięki pieniądzom Arabii Saudyjskiej, Kataru i ich sprzymierzeńców z Zachodu. Podstawowa przyczyna wojny to konieczność opanowania terytorium Syrii, aby być w stanie zbudować rurociągi do Europy. Mowa zarówno o rurze z ropą naftową jak i z gazem ziemnym. Są to dwa podstawowe surowce, na których swoją ekonomiczną przyszłość budują Rosjanie.

Wyobraźmy sobie co by było gdyby w Europie nagle pojawił się gaz i ropa tańsza od rosyjskiej. To właśnie jest prawdziwa geneza tego krwawego konfliktu i tak należy interpretować nieprzejednaną postawę Rosji, która za wszelką cenę broni Alawitów rządzących w Syrii. Popieranie Assada jest po prostu zgodne z rosyjską racją stanu, ponieważ wpuszczenie do Europy arabskich węglowodorów może stanowić poważny problem dla budżetu rosyjskiego.

Wojna w Syrii jest zatem starciem Rosji z Sunnitami z regionu oraz tradycyjnie wspierającymi ich państwami zachodnimi korzystającymi na kontraktach na dostawy arabskiej ropy naftowej. Wyżej wymienione fakty nie są niczym odkrywczym a mimo wszystko media zachodnie nie przedstawiają takiego punktu widzenia skupiając się na powielaniu prymitywnych przekazów propagandowych.

 

Źródło artykułu: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 27 wrzesień 2013 12:51
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Krwawa wojna w Syrii trwa i jest podsycana przez al-Kaidę