Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie USA mogą przeprowadzić atak nuklearny w odpowiedzi na cyberatak
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 19 styczeń 2018 08:05 Autor: Andreas

USA mogą przeprowadzić atak nuklearny w odpowiedzi na cyberatak

USA mogą przeprowadzić atak nuklearny w odpowiedzi na cyberatak Alex Antropov/Flickr/Public domain

Nowa amerykańska doktryna przewiduje atak nuklearny w odpowiedzi na cyberatak.

Nowa doktryna nuklearna USA przewiduje możliwość ataku jądrowego w odpowiedzi na niejądrowe działania, w tym ataki cybernetyczne na infrastrukturę Stanów Zjednoczonych, pisze gazeta The New York Times, powołując się na treść dokumentu, który został wysłany do zatwierdzenia prezydentowi kraju Donaldowi Trumpowi.

Gazeta zwraca uwagę, że od dziesięcioleci Waszyngton grozi atakiem jądrowym wobec przeciwników tylko w ekstremalnych sytuacjach, takich jak atak biologiczny na Stany Zjednoczone. Jednak nowy dokument rozszerza zakres powodów, które dają głowie państwa prawo do użycia broni nuklearnej.

Teraz gospodarz Białego Domu może „nacisnąć czerwony przycisk” w przypadku próby zniszczenia kluczowych obiektów amerykańskiej infrastruktury, w tym linii energetycznych i łączności, które są podatne na ataki cybernetyczne. Jednak, jak precyzuje gazeta, dokument będzie przewidywał także niejądrowe środki reagowania na takie ataki.

Dokument, który odzwierciedla główne amerykańskie podejście do arsenałów jądrowych i możliwość ich wykorzystania, został przygotowany przez Pentagon i jest rozpatrywany w Białym Domu.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 19 styczeń 2018 08:12
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie USA mogą przeprowadzić atak nuklearny w odpowiedzi na cyberatak