Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie ​Pięciu włoskich ministrów złożyło dymisję
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 28 wrzesień 2013 19:11 Autor: admin

​Pięciu włoskich ministrów złożyło dymisję

Ministrowie z partii Silvio Berlusconiego Lud Wolności występują z gabinetu - ogłosił wicepremier i szef MSW Włoch Angelino Alfano, który jest sekretarzem generalnym tej partii. To wynik poważnego sporu w koalicji m.in. na tle planów podniesienia podatku VAT.
 
Włochy stanęły w obliczu poważnego kryzysu rządowego, zaledwie pięć miesięcy po utworzeniu gabinetu premiera Enrico Letty.
 
Pięciu ministrów postanowiło złożyć dymisję w reakcji na apel przywódcy swego ugrupowania. Berlusconi wezwał ich do tego kroku po tym, gdy Letta zapowiedział, że prace nad projektem budżetu rozpoczną się dopiero po głosowaniu w parlamencie nad wotum zaufania dla jego gabinetu. To zaś oznacza,że 1 października z 21 do 22 procent podniesiony zostanie podatek VAT od dóbr konsumpcyjnych i usług. Nie zdążono bowiem podjąć kroków, aby do tego nie dopuścić.
 
Jednak w zgodnej opinii komentatorów sprawa VAT zaostrzyła definitywnie spór w koalicji centroprawicy i centrolewicy na tle przyszłości Berlusconiego, któremu grozi usunięcie z Senatu w związku z prawomocnym skazaniem za oszustwa podatkowe. Centrolewica opowiada się za wygaśnięciem jego mandatu.Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 28 wrzesień 2013 22:45
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie ​Pięciu włoskich ministrów złożyło dymisję