Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie 29. dzień protestów w Bułgarii
Kategoria: Polityka na świecie   Niedziela, 10 marzec 2013 14:13 Napisał

29. dzień protestów w Bułgarii

Niedziela jest już 29. dniem protestów w Bułgarii wywołanych problemami gospodarczymi kraju. W całej Bułgarii odbyły się demonstracje w proteście przeciwko złej sytuacji gospodarczej kraju, manifestowano m.in. przeciw prywatyzacji części kolei państwowych.

W Sofii w zgromadzeniach wzięło udział około tysiąca osób; ponad pięć tysięcy - w Warnie.

W Sofii i Warnie demonstranci zablokowali główne dworce kolejowe. Protestowali głównie przeciwko prywatyzacji części kolei państwowych BDZ zajmującej się przewozem towarów. Nieśli plakaty z napisami:"Bułgario, obudź się!", "Przyszłość dla młodych" i "BDZ nie jest na sprzedaż". Wykrzykiwali też hasło "Mafia!".

Demonstracje odbyły się też w mniejszych miastach; liczba uczestników wahała się od kilkuset do tysiąca. Ponadto zablokowana została na wysokości Błagojewgradu prowadząca z Grecji trasa międzynarodowa E79.

Również w niedzielę szpital w Płowdiwie ogłosił, że zmarł 53-letni mężczyzna, który 26 lutego dokonał samospalenia. Był to mieszkaniec miejscowości Radnewo na południu kraju, mieszkający z bezrobotną jak on partnerką i pięciorgiem dzieci. Jego samospalenie z powodu biedy było trzecim takim aktem w Bułgarii od początku lutego.Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 10 marzec 2013 22:32