Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Znów czarny dym nad Kaplicą Sykstyńską
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 13 marzec 2013 11:47 Napisał

Znów czarny dym nad Kaplicą Sykstyńską

Nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się po raz drugi czarny dym. To znaczy, że 115 kardynałów jeszcze nie wybrało nowego papieża. Wczoraj o godz. 17:00 rozpoczęło się konklawe. 

Dwa głosowania odbędą się jeszcze pod wieczór. Biały dym po pierwszym pojawić się może między godz. 17:30 a 18. Dym po drugim widać będzie ok. godz. 19.

Włoska prasa informuje, że transmisję z konklawe ogląda w telewizji emerytowany papież Benedykt XVI, przebywający w Castel Gandolfo. Jak mówiła portalowi niezalezna.pl watykanistka centrowego włoskiego dziennika „Il Messaggero” Franca Giansoldati, "kardynałowie są wciąż pod wpływem jego moralnej postawy i jestem przekonana, że to nie będzie bez znaczenia przy wyborze nowego papieża."

Zobacz reakcję wiernych na vod.gazetapolska.pl: 
Znów czarny dym nad Kaplicą Sykstyńską

Znów czarny dym nad Kaplicą SykstyńskąŹródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 13 marzec 2013 14:34
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Znów czarny dym nad Kaplicą Sykstyńską