Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ruchy narodowe w Europie na smierć skazane
Kategoria: Polityka na świecie   Niedziela, 10 listopad 2013 13:12 Autor: admin

Ruchy narodowe w Europie na smierć skazane

Ruchy narodowe w Europie na smierć skazane autor: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC BY-SA 3.0

Zjednoczoną Europę usiłują stworzyć nie od dziś. Nie udało się to Napoleonowi, nie udało się Hitlerowi. Francja i Niemcy miały być gwarantem tego Frankensteina którego stworzono teraz. Na drodze do sukcesu stoją Narodowcy. W Polsce też.

Dziwicie się że nawet patriotyczna opozycja (PiS) traktuje narodowców jak morowe powietrze. PIS podobnie jak Prezydent stał się sabotażystą ruchu narodowego i kadłubowe obchody Święta Niepodległości kamufluje swoimi odrębnymi pozorowanymi imprezkami. W sumie najważniejsze w nich będzie nie utrwalanie dążeń  Polaków do przywrócenia samodzielnej i niepodległej Polski, ale jakieś wystąpienie Prezesa nie wnoszące nic nowego.

Czy jednak można się dziwić że ktoś kto wynegocjował nasze poddaństwo względem Brukseli posłusznie realizuje jej politykę uśmiercania i izolowania tradycji narodowych.

Zakładany system współzależności wewnątrz Unii miał zmienić bieg europejskiej historii i wykluczyć wojny. Zbliżenie Niemiec i Francji miało być tego gwarantem. Wychodzono z założenia że przyczyną konfliktów zawsze był nacjonalizm.

Przez ostatnie 500 lat w Europie następowały większe i mniejsze zmiany, natomiast generalnie układ polityczny się nie zmienił. Działo się tak ze względu na wojny, ale czasem też zmiany następowały w wyniku oddziaływania sił politycznych lub ekonomicznych.

Tak było do 1991 r. Kiedy to upadło ostanie europejskie imperium - CCCP. Upadek ten miał swoje globalne konsekwencje. Wydarzenia na Placu Tiananmen w Chinach również zdeterminowały ten kraj na wiele pokoleń. Chiny podjęły i kontynuują proces przemian ekonomicznych ale partia komunistyczna twardo trzyma władzę. Japonia doświadczyła kryzysu ekonomicznego i straciła swój impet. Kiedy w od 1993r. zaczął obowiązywać Traktat z Maastricht dając początek unii Europejskiej otworzył się w Europie nowy rozdział  w kierunku stworzenia Stanów Zjednoczonych Europy na wzór i dla równowagi względem  USA.

Wszystko to stało się w bardzo niestabilnych warunkach w momencie kiedy tak naprawdę nie wiadomo co naprawdę czeka świat. Przez ostanie 20 lat czuć szykujące się ,dziejące się zmiany, przechodzenie od starego do “nowego porządku świata”.

Zanim nastanie nowe muszą się zdarzyć cztery rzeczy:

  • Po pierwsze USA musi poznać różnice między ekstremalną siła (którą posiada) i wszechwładzą (jakiej nie mają). Doświadczenia wojen na terytoriach świata islamskiego pozwolą zorientować się w tych różnicach.
  • Po drugie mocarstwo Rosyjskie potrzebuje podnieść się po upadku Sowietów i pokazać więcej swojej siły. Próbowano tego dokonać w sierpniu 2008r w wojnie Rosyjsko-Gruzińskiej kiedy to Rosja zademonstrowała że jest kręgosłupem szerszego regionu.
  • Chiny powiązane ekonomicznie, politycznie i militarnie z globalnym systemem na który tak naprawdę nie mają wpływu, muszą się przeorientować. to jeszcze nie nastąpiło ale z pewnością spowodują czwarte zjawisko
  • Instytucje europejskie skrojone wg wzorców starego systemu, poprzedniej epoki, muszą się dostosować i zsynchronizować w świecie w którym amerykanie nie będą wywierać presji na europejski nacjonalizm,

Kryzys ostatnich dwóch lat przyczynił się do interwencjonizmu państwowego w sferze ekonomicznej nawet na tych rynkach finansowych które nie podlegały wpływom i kontroli rządowej. Programy naprawcze (bailouts) stworzyły sytuacje w której decyzje polityków i banków centralnych maja większe znaczenie niż operacje rynkowe.

Kryzys finansowy ma ogromny wpływ na Europę, do której zaczynało przenosić się centrum światowe centrum grawitacyjne. Zbiorczo ekonomia Europejska lekko przewyższała ekonomie USA. Europa szczyciła sie tym że ma inne podejście do wydarzeń międzynarodowych niż Ameryka, polegając na rozwiązaniach politycznych i ekonomicznych i sprzeciwiając sie interwencjom militarnym. Ponadto Europa stała się głównym konsumentem- szczególnie produktów chińskich( importując z Chin więcej niż USA). Sukces projektu EUROPA sprawiał wrażenie że wchłonięcie poprzednich generacji to sukces.

Stało się jednak tak że pytanie “czym będzie nowa Europa” zostało  zastąpione innym: ” czy przetrwa”? Jednak dokonane przemiany pozostawia i tak trwały ślad i w Europie i będą też miały swoje  globalne konsekwencje.

Zakładany system współzależności wewnątrz unii miał zmienić bieg europejskiej historii i wykluczyć wojny. Zbliżenie Niemiec i Francji miało być tego gwarantem. Wychodzono z założenia że przyczyną konfliktów był nacjonalizm. Dopóki nie zostaną powstrzymane zapędy nacjonalistyczne (narodowe) nie uda się powstrzymać wojen. Przykładem tego była wojna w Jugosławii.Ruchy narodowe w Europie muszą być powstrzymane.

Będziemy tego świadkami po raz kolejny. Narodowcom będzie zakładany kaganiec. Szkoda że rękę do tego przyłożą i Kaczyński i Sakiewicz i paru innych samozwańców. Szkoda że w takiej sprawie chodzą na pasku Brukseli. W ten sposób mamy : “Zaproszenie na Społeczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego”. Następuje renowacja PRL-wskiego “czynu społecznego”. Teraz w czynie społecznym można obchodzić święto narodowe. I to obchodzić dosłownie - bo z daleka od innych.

Nathanel, antydotum.pl

Źródło artykułu: 3obieg.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 13 listopad 2013 19:48
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ruchy narodowe w Europie na smierć skazane
Unable to open file!