Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Amerykańskie manewry w Polsce to sposób na „pomachanie szabelką” przed Rosją?
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 04 październik 2019 04:27 Autor: admin

Amerykańskie manewry w Polsce to sposób na „pomachanie szabelką” przed Rosją?

Amerykańskie plany dotyczące przyszłorocznych manewrów na terenie Europy, w tym Polski, z udziałem 20 tysięcy żołnierzy USA, to według rosyjskiego deputowanego Aleksandra Szerina, sposób na "pomachanie szabelką" przed Rosją.

Zastępca przewodniczącego komitetu Dumy Państwowej ds. obrony Aleksander Szerin powiedział w rozmowie z RT, że zaplanowane na przyszły rok i największe od 25 lat manewry wojskowe USA w Europie mają przede wszystkich pomóc w realizacji wielomiliardowego budżetu obronnego, a także demonstracją możliwości.

Oczywiście USA chcą jeszcze raz pobrzęczeć bronią przed Federacją Rosyjską. Jeszcze raz pokazać swoje przywiązanie do "pokoju". To nic innego, jak kolejna próba zebrania pieniędzy (od ich sojuszników - red.), którzy są zobowiązani płacić odpowiednie daniny na rzecz wspólnego budżetu bloku NATO - powiedział rosyjski parlamentarzysta.

Polityk powiedział również, że niewykluczone, że podczas takich manewrów zostaną podpisane jakieś dodatkowe porozumienia, zobowiązujące członków sojuszu do zakupu najnowszej amerykańskiej broni.

Podczas 6. Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa amerykański kongresmen John Garamendi poinformował, że w przyszłym roku w ramach ćwiczeń wojskowych Amerykanie będą przerzucać swoje oddziały przez Atlantyk do Niemiec, a następnie do Polski i krajów bałtyckich.

Będą to największe tego rodzaju manewry w Europie od 25 lat. Jak podaje TVP Info, w ćwiczeniach oprócz Stanów Zjednoczonych weźmie udział 16 innych państw NATO.

Największe od 25 lat ćwiczenia wojskowe w Europie będą odbywać się od lutego do maja 2020 roku.

W ramach manewrów „Defender 2020” w Polsce, Niemczech oraz Holandii i Belgii weźmie udział około 20 tysięcy amerykańskich żołnierzy, sześć tysięcy pojazdów, w tym aż 1500 pojazdów gąsienicowych i 2500 kontenerów sprzętu. Wcześniej informowaliśmy, że w ćwiczeniach weźmie udział 1. Dywizja Kawalerii Pancernej z USA, która jest jedną z dywizji ciężkich, czyli pancerno-zmechanizowanych.

Źródło: Sputnik


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 04 październik 2019 01:38
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Amerykańskie manewry w Polsce to sposób na „pomachanie szabelką” przed Rosją?