Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Nie żyje Nelson Mandela
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 06 grudzień 2013 11:29 Autor: admin

Nie żyje Nelson Mandela

Nie żyje Nelson Mandela foto: Wikimedia Commons

Wczoraj wieczorem, w wieku 95 lat zmarł były prezydent Republiki Południowej Afryki Nelson Mandela, uważany na świecie za ikonę walki z apartheidem. Był liderem Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) oraz jednym z dowódców ich zbrojnego ramienia, terrorystycznej organizacji Włócznia Narodu (Umkhonto We Sizwe), odpowiedzialnej za zamachy bombowe, strzelaniny i morderstwa politycznych oponentów.

Nelson Mandela nigdy nie wyrzekł się przemocy i nie potępił działań swojej organizacji. ANC przejął władzę w 1994 roku po obaleniu systemu segregacji i rządów białych w tym kraju. W światowych mediach trwa festiwal wspominania zasług byłego prezydenta, wyrazy żalu publikują wszystkie główne portale, politycy oraz tzw. celebryci. Przekaz płynący z mediów jest jednostronny i ukazuje Mandelę jako wzór cnót, człowieka miłującego pokój. Pomija się jego zaangażowanie w budowanie w RPA systemu komunistycznego (Mandela był zdeklarowanym komunistą), odpowiedzialność za zbrodnie popełniane przez jego podkomendnych oraz uczynienie z RPA światowego lidera przestępczości.

Po objęciu władzy przez Mandelę i ANC w kraju tym rozpoczęło się systematyczne nękanie białej społeczności, próby odbierania im ziemi, w mediach i na wiecach działaczy ANC trwał nieustanny festiwal nienawiści do białych, co doprowadziło do zjawiska nazwanego „farm crimes” czyli zbrodnie na farmach, w których w brutalny sposób zamordowano ponad trzy tysiące białych rolników. Władze nie przeciwdziałały temu zjawisko, które przez organizacje Genocide Watch zakwalifikowane zostało jako wstępne stadium ludobójstwa.

Nelson Mandela stał się symbolem walki apartheidem, człowiekiem stawianym za przykład pokojowej (!) walki o prawa człowieka. Był także laureatem Pokojowej Nagrody Nobla oraz ostatnim laureatem jej sowieckiego odpowiednika czyli Międzynarodowej Leninowskiej Nagrody Pokoju, co rzadko jest wspominane w mediach głównego nurtu.
Opisując śmierć Mandeli i wspominając jego dokonania polskie media starają się pomijać niezbyt chlubne akcenty działalności Mandeli i jego współpracowników, nie odnoszą się do sytuacji RPA za rządów ANC, a ta stała się dramatyczna. W kraju tym panuje dziś duże bezrobocie, zdestabilizowano wiele sektorów gospodarki, przestępczość jest na najwyższym poziomie na świecie, trwa bezkarne mordowanie członków białej społeczności. Po ogłoszeniu wiadomości o śmierci Mandeli pełne ręce roboty mieli cenzorzy głównych portali informacyjnych, którzy na bieżącą kasowali komentarze nie wychwalające „ojca narodu” i wypominające jego terrorystyczną i komunistyczną przeszłość. Mimo usilnej propagandy na rzecz postaci Mandeli komentarzy odnośnie jego prawdziwego oblicza było sporo, przez co kasowane były na bieżąco z dużych portali, zaś niektóre po krótkiej chwili zdecydowały się na całkowite wyłączenie możliwości komentowania.Źródło artykułu: AUTONOM


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 06 grudzień 2013 18:03