Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ukraina w ogniu - wstrząsające sceny z brutalnych walk w Kjowie (wideo)
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 19 luty 2014 04:53 Napisał

Ukraina w ogniu - wstrząsające sceny z brutalnych walk w Kjowie (wideo)

Ukraina w ogniu - wstrząsające sceny z brutalnych walk w Kjowie (wideo) foto: Mstyslav Chernov/Unframe/Wikimedia Commons/CC

Sytuacja na Ukrainie zdaje się zmierzać w kierunku najczarniejszego scenariusza. Jak można było się spodziewać, doszło do eskalacji przemocy, są też niestety ofiary śmiertelne - zarówno po stronie demonstrantów, jak i po stronie sił policyjnych. O północy policja zablokowała drogi dojazdowe do Kijowa, więc miasto jest odcięte od świata, co ma na celu zapobieżenie przedostaniu się do miasta wsparcia dla protestujących z terytorium całej Ukrainy oraz spoza kraju.

W walkach w Kijowie stosowane są coraz bardziej radykalne środki, efektem tego jest fakt, że tylko dzisiaj ponad 20 protestujących poniosło śmierć. Mówi się też o 8 ofiarach śmiertelnych po stronie milicji. Setki osób zostało rannych. Ze strony milicji w kierunku demonstrantów padały strzały z broni gładkolufowej, użyto armatek wodnych, granatów hukowych, gazu łzawiącego oraz buldożera. Ze strony protestujących bez przerwy lecą koktajle mołotowa, kamienie, padają też strzały z... wiatrówek.

Do przypadków zajęcia przez protestujących budynków rządowych doszło w Kiowie, ale też w innych częściach Ukrainy, co wskazuje że protest rozlewa się poza stolicę, być może walki obejmą wkrótce obszar całego kraju. Według jednego z przywódców narodowego buntu - Witalija Kliczki - władze zamierzają wprowadzić stan wyjątkowy.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie zgadza się na kontynuowanie rozmów z opozycją. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że niektórzy deputowani opuścili już kraj.

Rodzi się naturalna refleksja - kto może zyskać na eskalacji przemocy u naszych wschodnich sąsiadów? Czy siłom, które podsycają agresję agresję na Ukrainie zależy także na tym, żeby podpalić Polskę?

 

 

 

 

 

 

greendagger

 

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)1 komentarz

  • Link do komentarza Jaba Środa, 19 luty 2014 07:28 napisane przez Jaba

    ja bym te banderowskie świnie na haku rzeźnickim powywieszał ...

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 01 luty 2015 12:47
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ukraina w ogniu - wstrząsające sceny z brutalnych walk w Kjowie (wideo)