Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Hasan Rouhani wzywa do zjednoczenia narody islamskie
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 19 luty 2014 12:11 Autor: admin

Hasan Rouhani wzywa do zjednoczenia narody islamskie

Hasan Rouhani wzywa do zjednoczenia narody islamskie foto: rouhani.ir/Wikimedia Commons/CC

Irański prezydent Hasan Rouhani wezwał narody muzułmańskie, do zjednoczenia się w obliczu wspólnych zagrożeń. Przemówienie irańskiego przywódcy otworzyło posiedzenie Islamskiej Unii Międzyparlamentarnej, której obrady zaczęły się dzisiaj w Teheranie.

Zdaniem prezydenta Iranu, przed społeczeństwami muzułmańskimi stają nowe zagrożenia. Chodzi przede wszystkim o działania ekstremistów, destabilizujące sytuację na Bliskim Wschodzie. Iran podjął nawet kroki w celu przeciwdziałania radykalizmowi, a uchwała w tej sprawie została zaakceptowana przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Społeczeństwa islamskie powinny, zdaniem Rouhaniego, zastanowić się nad rozwiązaniem problemów takich jak izraelska agresja wobec Palestyńczyków, czy sprawa syryjskich uchodźców. Prezydent Iranu stwierdził również, że na konflikcie w regionie najbardziej skorzystał syjonistyczny reżim.

Rouhani potępił użycie przemocy wobec muzułmanów w ramach działań terrorystycznych. Według niego, narody islamskie rozwiązując problemy, powinny kierować się naukami islamu.

na podstawie: presstv.irŹródło artykułu: AUTONOM


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 19 luty 2014 14:39
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Hasan Rouhani wzywa do zjednoczenia narody islamskie