Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Po Arabskiej idzie wiosna Słowiańska
Kategoria: Polityka na świecie   Wtorek, 04 marzec 2014 05:58 Autor: admin

Po Arabskiej idzie wiosna Słowiańska

Po Arabskiej idzie wiosna Słowiańska foto: Adam Kliczek/Wikimedia Commons/CC

I ja mógłbym być za tą wiosną, gdyby były jakiekolwiek szanse aby razem z lodem spłynęły do Bałtyku rude męty rządzące Polską. Ale na to się nie zanosi. Ciekawe czy już ktoś powiedział Ukraińcom co ich naprawdę czeka w Unii?

Odcięcie od pełnej informacji, brak rzetelnych analiz, przekazywanie jednolitej (skrajnie nieobiektywnej) oceny wydarzeń – oto obraz polskich mediów. Wszystkich – nie tylko tych głównych, rządowych. W sprawie wydarzeń na Ukrainie media pro-rządowe i propisowskie idą ręka w rękę. O czym to świadczy? Jakie będzie miało, dla nas Polaków, skutki? Czy to jest jeszcze demokracja i czy Polska to suwerenny kraj? Cenzura nie umarła

Oglądam anglojęzyczne stacje telewizyjne – BBC, CNN, RT i nie mogę wyjść ze zdumienia. Obraz świata, jaki pokazują jest całkiem inny od tego czym karmią swoich widzów nie tylko Polsat, TVN, ale i telewizja publiczna.

Tak napisał Janusz Sanocki o Polsce. Ale Ukraińcy byli karmienie zapewne tym samym zatrutym pasztetem. Ciekaw jestem czy marząc o Unii którykolwiek z rozmarzonych słyszał choćby takie prawdy?

 

Nie interesuje mnie motywacja tego faceta na video i tak naprawdę nie wiem kto to jest- ale posłuchałem co mówił. Wy też więc wiecie sami dlaczego to nagranie jest tutaj.

A na Ukrainie, obojętnie w której jej strefie ilu ludzi jest takich którzy rozumieją napis na tabliczce:

“W jewropie my raby” -  czyli “W Europie my niewolnikami”. Czy to dalekie od prawdy – czy goła prawda.

Podobno na Ukrainie jest wojna z Rosją. I to Rosja miała podobno tą wojnę wypowiedzieć. Ja tam w takie szczegóły nie wnikam bo to robota politruków, a na wojnie jest ja na wojnie. Ale czy słyszał kto jakieś strzały, czy są jakieś ofiary. O pokojowych efektach, pokojowej demonstracji na Majdanie to słyszeliśmy już dość dokładnie. Warto by może porównać te dwa wydarzenia . Wojnę i pokój.

I jak to się wszystko ma do takiej sytuacji:

Po Arabskiej idzie wiosna Słowiańska

Czy ci ludzi oczu nie mają tylko pchają się prosto w łapy niedźwiedzia ? Może te ruskie flagi powywieszane nad ukraińskimi miastami to taki sam świadomy pęd do Moskwy jak tych z Majdanu do Brukseli?

Tego też nikt tak naprawdę nie wie. Ale może pozwólmy tym ludziom , jeśli sami maja na to ochotę, włożyć głowę pod ostrze gilotyny. Skoro eutanazja  ma być dobrodziejstwem w Europie i na świecie, mogą się sprawdzić.

Na Youtube pojawiło się nagranie z młodą piękną dziewczyną Ukraińską pod tytułem  “I’m Ukrainian”  czyli “Jestem Ukrainką”. Okazuje się że zawdzięczać je należy sponsorowaniu przez  USAID, wykonał je  Brytyjczyk  Graham Mitchell  a wyprodukował  Amerykanin  Larry Diamond. Co tu dodać albo ująć?

Wszystko prawdziwe tak samo jak rakiety z bronią chemiczna znalezione w Iraku przez naszych saperów.

To co słyszeliśmy niedawno o wydarzeniach z majdanu jako żywo przypominało słownictwem, retoryką doniesienia z Egiptu gdy obalano Mubaraka i z Syrii.

Jaki wniosek można wysnuć z osiągniętego właśnie porozumienia Putina z Merkel zgodnie z którym należy powołać grupę kontaktową której zadaniem będzie m.in. ustalenie faktów? Czyli co? To czym karmią nas media oraz politycy to nie fakty a propagandowa papka?

PS. określenie “Arab spring” miało w języku angielskim podwójne znaczenie . Arabska wiosna lub arabska sprężyna. To właśnie ta sprężyna eksplodując na fotelach wysadziła paru dyktatorów- demokratów. Czekamy kto następny. Może rudy? Przyjmiemy to razem z bulem.Źródło artykułu: 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 04 marzec 2014 13:17
Unable to open file!