Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prawdopodobnie do protestujących na majdanie strzelali snajperzy wysłani przez opozycję, nie berkutowcy
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 05 marzec 2014 22:53 Napisał

Prawdopodobnie do protestujących na majdanie strzelali snajperzy wysłani przez opozycję, nie berkutowcy

Prawdopodobnie do protestujących na majdanie strzelali snajperzy wysłani przez opozycję, nie berkutowcy foto: Wikimedia Commons/CC

Jak wiadomo podczas niedawno zakończonej Olimpiady w rosyjskim Soczi doszło do poważnego rozlewu krwi na Ukrainie. Snajperzy zastrzelili wtedy ponad 80 osób. Wszyscy uznali, że strzelały służby Janukowycza, ale wyciekła ciekawa rozmowa, która wskazuje na to, że mogło być inaczej.

Przypomnijmy, że 20 lutego snajperzy otworzyli ogień do bojowników na kijowskim Majdanie. Wczoraj prezydent Putin powiedział, że Wiktor Janukowycz twierdzi, że nie dał zgody na użycie snajperów przeciwko protestującym i nie wie kto wtedy strzelał. Dzisiaj wypływa nagranie, z którego wynika, że nie wiadomo kto strzelał.

Jest to rozmowa ministra spraw zagranicznych Estonii, Urmasa Paeta z Wysokim Przedstawicielem UE ds. spraw zagranicznych, Catherine Ashton. Nagranie dotyczy sytuacji na Ukrainie i jego autentyczność została potwierdzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Estonii. Nie wiadomo kto nagrał tą rozmowę, podaje się, że ukraińskie służby, ale pewnie raczej rosyjskie.

Z rozmowy wynika, że snajperzy strzelający do ludzi zostali zatrudnieni przez liderów Majdanu. Od ich kul zginęli nie tylko protestujący, ale i milicjanci. Paet uznał, że to jest bardzo niepokojące, że nowa koalicja nie chce zbadania tych wydarzeń i staje się jasne, że snajperzy nie byli od Janukowycza.

Paet dodaje, że obawia się, że ta wiedza wcześniej czy później dotrze do ludzi i to zdyskredytuje obecną władzę. Przedstawiciele Unii Europejskiej nie komentują tej rozmowy, ale niewątpliwie stała się ona już publiczna. Istnieje niestety duże prawdopodobieństwo, że Putin ma jeszcze inne rewelacje w gotowości. Oby nie dotyczyły one jakiegoś uwikłania naszego kraju w te wydarzenia na Ukrainie.

 

Za: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)2 komentarzy

  • Link do komentarza Jaba Czwartek, 06 marzec 2014 06:47 napisane przez Jaba

    przecież to było pewne od początku, jak tylko ta "rewolucyjka" zaczęła dogorywać nagle pojawili się "snajperzy", wykorzystanie ich przez siły rządowe mijało się z celem, na money i bankierze gdy o tym pisałem usuwano moje wpisy :)

  • Link do komentarza Jaba Czwartek, 06 marzec 2014 06:51 napisane przez Jaba

    "Oby nie dotyczyły one jakiegoś uwikłania naszego kraju w te wydarzenia na Ukrainie."- czy autor artykułu ma jakieś wątpliwości ? mocodawcy zarobią, politycy otrzymają stosowne gratyfikacje, a ja jak zwykle, "dostanę po dupie" :)

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 05 marzec 2014 23:01
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prawdopodobnie do protestujących na majdanie strzelali snajperzy wysłani przez opozycję, nie berkutowcy