Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Julia Tymoszenko prosi USA o wsparcie militarne
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 19 kwiecień 2014 20:34 Autor: admin

Julia Tymoszenko prosi USA o wsparcie militarne

Julia Tymoszenko prosi USA o wsparcie militarne foto: securityconference.de/Wikimedia Commons/CC

Lider partii Batkiwszczyna oraz kandydatka na prezydenta Ukrainy, Julia Tymoszenko, zwróciła się do Kongresu Stanów Zjednoczonych z prośbą o udzielenie pomocy wojskowej w celu obrony suwerenności i integralności terytorialnej kraju. Władze Ukrainy zapowiedziały również, że będą starać się odzyskać Krym.

Przeprowadzone 16 marca referendum, w trakcie którego ponad 96% głosujących opowiedziało się za wejściem Krymu w skład Rosji, nie jest uznawane przed nowe władze Ukrainy. Minister spraw zagranicznych Andrij Deszczycia powiedział, że kraj ma zamiar odzyskać Krym za pomocą środków politycznych i dyplomatycznych. Kijów nadal uznaje Krym za swoje terytorium.

Co więcej, Julia Tymoszenko poprosiła Stany Zjednoczone o podjęcie wszystkich dostępnych środków aby wesprzeć Ukrainę w obronie swojego terytorium. Lider partii Batkiwszczyna prosi o wsparcie militarne w postaci broni przeciwlotniczej i przeciwpancernej, pomocy w przeszkoleniu personelu wojskowego oraz sprzętu komunikacyjnego i paliwa lotniczego.

Tymoszenko wyraziła również zadowolenie w związku z przyjętą umową przez Rosję, USA, Unię Europejską i Ukrainę, która wzywa wszystkie nielegalne siły zbrojne do złożenia broni. Podpisany dokument nawołuje do natychmiastowego rozpoczęcia ogólnokrajowego dialogu, który pozwoli rozwiązać konflikt na Ukrainie.

Źródłohttp://ua.interfax.com.ua/news/political/201369.htmlŹródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 19 kwiecień 2014 21:10
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Julia Tymoszenko prosi USA o wsparcie militarne