Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Przywódca Tatarów nie wjedzie na Krym
Kategoria: Polityka na świecie   Wtorek, 22 kwiecień 2014 11:57 Autor: admin

Przywódca Tatarów nie wjedzie na Krym

Przywódca Tatarów nie wjedzie na Krym foto: Отдел внешних связей Меджлиса крымскотатарского народа/Wikimedia Commons/CC
Legendarny przywódca Tatarów krymskich, długoletni więzień sowieckich łagrów Mustafa Dżemilew otrzymał pięcioletni zakaz wjazdu do Federacji Rosyjskiej, a tym samym na zajęty przez Rosjan Krym - poinformował parlament tatarski, Medżlis.

Dżemilewowi, który jest deputowanym do parlamentu Ukrainy i byłym przewodniczącym Medżlisu, wręczono zakaz wjazdu, gdy udawał się z Krymu do Kijowa na spotkanie z wiceprezydentem USA Joe Bidenem.

Tatarski polityk zapowiedział, że nie podporządkuje się tej decyzji – przekazała rzeczniczka Medżlisu Lejla Muslimowa.

„Jeśli w ostatnim czasie na Krym zakazywano wjazdu przedstawicielom wielu cieszących się autorytetem organizacji międzynarodowych i dyplomatów, to "decyzja", którą mu (Dżemilewowi) wręczono jest jasnym dowodem na to, z jakim cywilizowanym państwem mamy do czynienia” – napisała Muslimowa na swoim profilu na Facebooku, nawiązując do polityki Rosji.

W sobotę ukraińskie media informowały, że Dżemilew i obecny przewodniczący Medżlisu Refat Czubarow mieli problemy z wjazdem na Krym, gdyż służby graniczne nie chciały wpuścić ich na terytorium półwyspu.

Ich nazwiska miały widnieć na liście osób objętych zakazem wjazdu na terytorium Krymu. Po kilkudziesięciu minutach tatarskim politykom zezwolono jednak na przekroczenie granicy.

Pod koniec marca prorosyjski parlament Krymu opublikował spis osób, którym zabroniono wjazdu na półwysep. Według agencji Interfax-Ukraina na tej liście nazwiska Dżemilewa i Czubarowa nie figurują. Wcześniej pojawiały się jednak informacje, że Dżemilew został objęty zakazem wjazdu, ponieważ jako deputowany Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy głosował w niej za rozwiązaniem krymskiego parlamentu.Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 22 kwiecień 2014 14:14