Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Działania Rosji zmuszają NATO do działania. Mocne słowa szefa resortu obrony USA
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 31 maj 2014 09:08 Autor: admin

Działania Rosji zmuszają NATO do działania. Mocne słowa szefa resortu obrony USA

Działania Rosji zmuszają NATO do działania. Mocne słowa szefa resortu obrony USA foto: mil.gov.ua
Z relacji świadków i lokalnych mediów wynika, że na obrzeżach Doniecka trwają walki. Słychać strzały i eksplozje. Tymczasem minister obrony USA Chuck Hagel ostro skrytykował agresywne działania Rosji na Ukrainie. Przemawiając na konferencji w Singapurze podkreślił, że polityka Moskwy zmusza państwa NATO do działania.

Wykwalifikowana opieka medyczna, lekarze i odpowiednio przeszkoleni żołnierze przyczynili się do utworzenia mobilnego szpitala polowego. W newralgiczne regiony kraju wysłano już transporty kolejowe ze sprzętem medycznym i lekarzami mogącymi nieść pomoc rannym i chorym żołnierzom i cywilom na terenach ogarniętych walkami z prorosyjskimi separatystami.

Na obrzeżach Doniecka trwają walki - poinformowała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na swojego korespondenta na miejscu.

Według świadków w pobliżu bazy treningowej klubu piłkarskiego "Szachtar" Donieck było słychać strzały z broni maszynowej i odgłosy eksplozji. Nad okolicą widziano także śmigłowiec.
Interfax-Ukraina dodaje, że w tym samym czasie doszło do wznowienia konfliktu w okolicach donieckiego lotniska; także tam było słychać wystrzały i eksplozje.

Podczas wystąpienia na międzynarodowej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa Chuck Hagel określił aneksję Krymu i inne agresywne działania Rosji jako „donośny gong rzeczywistości”, który zmusza państwa członkowskie NATO do działania.

Jednocześnie szef resortu obrony USA podkreślił, że w odpowiedzi na politykę Moskwy, członkowie Sojuszu powinni ponownie przeanalizować możliwość zwiększenia swych nakładów budżetowych na utrzymanie i modernizację armii. Hagel jako przykład wymienił Polskę, która - w jego opinii - zwiększyła w ostatnim czasie swoje zdolności obronne.

Amerykański minister obrony ma w następnym tygodniu uczestniczyć w spotkaniu szefów resortów obrony państw NATO, na którym będzie m.in. poruszony temat zwiększenia wydatków na armię.

W piątek sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen informował, że Rosja jest w trakcie wycofywania około dwóch trzecich swych wojsk, które rozlokowała w pobliżu granicy z Ukrainą. Sojusz szacował, że w szczytowym okresie stacjonowało tam około 40 tysięcy rosyjskich żołnierzy.

Od początku kwietnia Sojusz Północnoatlantycki zawiesił wszelką praktyczną współpracę cywilną i wojskową z Rosją oraz pogłębił współpracę z Ukrainą.Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 31 maj 2014 14:09
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Działania Rosji zmuszają NATO do działania. Mocne słowa szefa resortu obrony USA