Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Atak USA na Iran przeklętą karą dla Izraela
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 31 maj 2014 10:10 Autor: admin

Atak USA na Iran przeklętą karą dla Izraela

Atak USA na Iran przeklętą karą dla Izraela foto: Wikimedia Commons/CC

Wszelkie amerykańskie akty agresji przeciwko Iranowi zabrzmią jak dzwon pogrzebowy dla Izraela i kontynuacją wojny w Stanach Zjednoczonych – ostrzega wysokiej rangi dowódca Irański.

Pocisk ziemia-morze startujący podczas ćwiczeń wojskowych w pobliżu Cieśniny Ormuz w południowym Iranie (źródło: presstv.com)

Komentarz został złożony przez zastępcę szefa sztabu sił zbrojnych Iranu generała brygady Masoud Jazayeri w reakcji na ostatnie wypowiedzi prezydenta USA Baracka Obamy.

„Wiedzą, że agresja przeciwko Islamskiej Republice Iranu oznaczałaby zagładę Tel Awiwu i kontynuację wojny w Stanach Zjednoczonych” powiedział generał.

W środę podczas spotkania w Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych Obama powiedział, że jest szansa aby rozwiązać wszystkie kwestie sporne Irańskiego programu energii jądrowej, ale dodał, że Waszyngton zastrzega sobie „wszystkie opcje” wobec Iranu nawiązując do działań wojskowych.

Irański dowódca porównał uwagi Obamy do „nieosiągalnych dziecięcych marzeń”.

„Jeśli USA i ich sojusznicy mieliby możliwość ataku na Iran nie zawahają się by wdrożyć w życie swoje barbarzyńskie czyny; i oczywiście zaskakujące jest to, że Obama nie jest zażenowany swoimi pustymi słowami.” powiedział Jazayeri.

Irański dowódca powiedział również, że era globalnej hegemonii dobiegła końca dodając, że „imperium pieniędzy i broni” wkrótce upadnie.

Uwagi Obamy padły w czasie, gdy Iran jest w trakcie negocjacji z pięcioma stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ – Chiny, Rosja, Francja, Wielka Brytania, USA – plus Niemcy do osiągnięcia ostatecznego porozumienia, które mogłoby zakończyć obecny impas programu energetyki jądrowej Republiki Islamskiej.

Ostatnia runda negocjacji nuklearnych odbyła się na początku maja w austriackiej stolicy Wiedniu. Kolejna runda oficjalnych rozmów odbędzie się 16-20 czerwca również w stolicy Austrii.

AR/NN/HMV

tł. ls

http://presstv.com/detail/2014/05/30/364784/us-raid-on-iran-to-spell-doom-for-israel/

 

Źródło: Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 31 maj 2014 13:29
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Atak USA na Iran przeklętą karą dla Izraela