Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Izrael może uderzyć na Iran w ciągu kilku miesięcy
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 13 czerwiec 2014 08:52 Autor: admin

Izrael może uderzyć na Iran w ciągu kilku miesięcy

Izrael może uderzyć na Iran w ciągu kilku miesięcy foto: Wikimedia Commons/CC

W czasie spotkania przy ‚herbatce’ republikański senator Ted Cruz powiedział, że wierzy iż Izrael może zaatakować nuklearne obiekty Iranu w ciągu najbliższych kilku miesięcy, jeżeli program nuklearny tego kraju nie zostanie zatrzymany – napisała wczoraj izraelska gazeta Haaretz.

Przemawiając do Żydowskiego Instytutu ds. Bezpieczeństwa Narodowego (Jewish Institute for National Security Affairs), Amerykanin wspierany przez żydowski komitet doradczy o charakterze non-profit we wtorek powiedział:

Moim zdaniem (Irański Najwyższy Przywódca Ali) Chamanei uważa, że nie ma żadnego wiarygodnego odstraszania ze strony Stanów Zjednoczonych i nie ma realnego ryzyka konsekwencji w przypadku dalszej kontynuacji rozwoju programu jądrowego.

Kontynuował: „Myślę, że jeśli dochodzi do tego mam szczerą pewność, że naród Izraela będzie zdecydowanie działał w celu zachowania swojego bezpieczeństwa narodowego, nawet jeśli obecna administracja nie zadziała pierwsza, a może to się zdarzyć prędzej niż później – że może to się to zdarzyć w ciągu kilku miesięcy.”

Podczas spotkania z izraelskimi doradcami zaatakował amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę mówiąc, że ten zawierzył we wszelkie działania Netanjahu mające na celu obronę amerykańskich interesów.

tł. ls

https://www.middleeastmonitor.com/news/americas/12080-us-senator-israel-might-strike-iran-in-a-matter-of-months

Źródło: Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 13 czerwiec 2014 15:01
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Izrael może uderzyć na Iran w ciągu kilku miesięcy