Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Skandal szpiegowski: Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 17 październik 2014 15:42 Autor: admin

Skandal szpiegowski: Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów

Polska może wydalić z kraju rosyjskich dyplomatów w związku ze skandalem szpiegowskim, - powiedział w piątek wicepremier Polski Janusz Piechociński.

Ambasada Rosji w Polsce nie skomentowała doniesień w tej sprawie.

W środę TVN 24 poinformował o zatrzymaniu oficera Wojska Polskiego, któremu postawiono zarzuty o szpiegostwo na rzecz Rosji. Radio ZET podało, że w tej sprawie zatrzymano także adwokata, który posiada podwójne obywatelstwo polsko-rosyjskie. TVN 24 uściślił, że chodzi nie o szeregowego oficera, ale o wysoko postawionego wojskowego, który posiadał dostęp do ważnych informacji.

Piechociński jest zdania, że „jeśli potwierdzą się informacje na temat szpiegostwa obydwu osób, następnym ruchem będzie wydalenie z Polski dyplomatów rosyjskich”.

Wicepremier dodał, że „prawdopodobnie w odpowiedzi kilku naszych dyplomatów wróci do domu”.

„To się zdarza. Smutne jest natomiast to, że z niskich pobudek, jeden z oficerów Wojska Polskiego, zdradził (ojczyznę) - powiedział wicepremier Janusz Piechociński.Źródło: Głos Rosji


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 17 październik 2014 19:02
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Skandal szpiegowski: Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów