Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Czy USA przygotowują nuklearną prowokację wobec Rosji?
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 18 grudzień 2014 15:44 Autor: admin

Czy USA przygotowują nuklearną prowokację wobec Rosji?

Waszyngton zaślepiony swoim dążeniem do światowej dominacji i w celu jej osiągnięcia nie cofnie się przed niczym, pisze amerykański dziennikarz Steven Landman w swoim artykule dla „Global Research”.

Według danych Landmana, USA przygotowują nową prowokację,  przeciwko Rosji, na terytorium ukraińskim ale tym razem z zastosowaniem broni jądrowej. Waszyngton postrzega Moskwę jako głównego przeciwnika geopolitycznego w Eurazji i dlatego głównym jego celem jest zmiana reżimu w Rosji „albo za pomocą „kolorowej rewolucji” albo za pomocą wojny”, pisze amerykański dziennikarz Steven Landman na stronicach „Global Research”.

W opinii Landmana podobne ambicje amerykańskiego rządu są skrajnie niebezpieczne ponieważ niosą ze sobą „zagrożenie dla pokoju w całym świecie”. Ażeby pozbawić Rosję wpływu a jednocześnie osłabić Unię Europejską, drugiego swojego konkurenta na scenie światowej, USA zamierzają zorganizować „jeszcze jedną prowokację” na Ukrainie, podobną do tej z zestrzelonym malezyjskim samolotem pasażerskim, przekonany jest Landman.

Powołując się na rosyjskiego ekonomistę i politologa, Michaiła Dieliagina, dziennikarz zasugerował możliwy scenariusz operacji mającej na celu położenie kresu stosunkom pomiędzy Moskwą a Brukselą.

Według wersji dziennikarza, władze USA spróbują zdetonować w strefie ukraińskiego konfliktu „taktyczną głowicę jądrową” oskarżając o to Rosję. Jak pisze Landman, cytując Michaiła Dieliagina, siły NATO już dostarczyły do estońskiego portu Paldiski „ładunek radioaktywny”, który według niektórych danych, nie jest „odpadem promieniotwórczym”.

Może to świadczyć o tym, że Waszyngton wkrótce wprowadzi swój plan w stadium realizacji, uważa autor artykułu. „Celem jest zniszczenie stosunków pomiędzy Rosją a Unią Europejską. Wstrzymanie handlu. Zerwanie normalnych kontaktów politycznych. Być może zablokowanie rosyjskich mediów w krajach Zachodu i w Japonii” – przypuszcza Landman.

Jednocześnie tego rodzaju prowokacja całkowicie pozbawi stronę rosyjską możliwości udowodnienia swojej niewinności ponieważ zebranie danych w strefie wybuchu będzie niemożliwe, podkreśla dziennikarz.

„To będzie 11 września na sterydach” – stwierdził on ironicznie. Waszyngton jest zaślepiony swoim dążeniem do światowej hegemonii, przekonany jest Landman. Dla USA jedynym pokojowym wyjściem z tego „szaleństwa” jest „pieriestrojka” zaproponowana niedawno przez Michaiła Gorbaczowa, podsumowuje Landman.

Przekład: RX

 

Źródło: http://3rm.info/publications/53445-ekspert-ssha-gotovyat-yadernuyu-provokaciyu-protiv-rossii.html, Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)1 komentarz

  • Link do komentarza Jarek Piątek, 19 grudzień 2014 11:34 napisane przez Jarek

    Zatem cieszmy się życiem póki możemy, bo ta banda popaprańców (rządzący nami politycy) szykuje nam koniec świata....

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 18 grudzień 2014 16:24
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Czy USA przygotowują nuklearną prowokację wobec Rosji?