Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Niemcy: Oferta wsplnej strefy handlowej dla Rosji
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 23 styczeń 2015 08:37 Autor: admin

Niemcy: Oferta wsplnej strefy handlowej dla Rosji

Niemcy: Oferta wsplnej strefy handlowej dla Rosji foto: Wikimedia Commons/CC

Niemcy są gotowe do rozmów z Moskwą na temat utworzenie europejsko-rosyjskiej strefy handlowej – donosi o tym dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Warunkiem jest jednak załagodzenie przez Rosję konfliktu na Ukrainie.

Gazeta przytacza wypowiedź kanclerz Angeli Merkel, która na forum ekonomicznym w Davos oznajmiła, że jest gotowa do rozmów na temat strefy handlowej. Zastrzegła jednak, że warunkiem jest opracowanie kompleksowego rozwiązania kryzysu na Ukrainie.

W podobnym tonie wypowiadał się także wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel. Zasugerował, że Unia Europejska musi zastanowić się co zaoferować Rosji po zakończeniu wojny i że Moskwie powinno się zaproponować jakieś wyjście. Zastrzegał jednak, że Rosja musi przestrzegać porozumienia pokojowego z Mińska.

"Sueddeutsche Zeitung" nazywa stanowisko niemieckich władz dyskretną ofertą złożoną prezydentowi Rosji w sprawie rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

jkl

 


Źródło: Lewica.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 23 styczeń 2015 20:52
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Niemcy: Oferta wsplnej strefy handlowej dla Rosji