Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Czempiński: Nie zbrójmy Ukrainy
Kategoria: Polityka na świecie   Wtorek, 10 luty 2015 08:41 Autor: admin

Czempiński: Nie zbrójmy Ukrainy

Były szef UOP gen. Gromosław Czempiński nawołuje, aby pod żadnym pozorem nie udzielać Ukrainie wsparcia militarnego i nie dostarczać broni do Kijowa. Jak sam podkreśla, poglądy w kwestii Ukrainy wyraża „z perspektywy człowieka, który spędził życie w wywiadzie”. Jeszcze w czasach PRL Czempiński przeszedł szkolenie w szkole wywiadu w Kiejkutach podlegającej Departamentowi I, stanowiącego z kolei część Służby Bezpieczeństwa.

Generał Gromosław Czempiński twierdzi, że w obliczu konfliktu na Ukrainie, Polska nie może teraz „prowokować Rosji”.
 
- Patrzę na to z perspektywy człowieka, który spędził życie w wywiadzie. Patrząc na uzgodnienia, które były warunkiem przyjęcia Polski do NATO, uważam, że dostarczanie broni Ukrainie nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż daje pretekst Rosjanom do tego, by mówić: od początku NATO jest obecne w tym konflikcie. Szczególnie bardzo niepokoją mnie wypowiedzi polityków, że Polska powinna dostarczyć broń Ukrainie. To powinno być jednoznaczne stanowisko całego NATO – mówił na antenie TVP Info gen. Czempiński.

Wypowiedzi byłego szefa UOP tonował gen. Waldemar Skrzypczak, który podkreślał, że „Polską racją stanu jest silna i bezpieczna Ukraina”.

Kim jest Gromosław Czempiński? Już w 2011 roku, publikując na łamach „Gazety Polskiej” jego sylwetkę, Dorota Kania zwracała uwagę, że zrozumienie błyskotliwej kariery Czempińskiego w III RP, wymaga odwołania się do jego służby w PRL.

„To zdobyte wówczas cenne kontakty biznesowe zaowocowały lukratywnymi kontraktami w końcu lat 90., dzięki którym stał się jednym z najbardziej majętnych ludzi w Polsce. Na próżno szukać jednak jego nazwiska na liście najbogatszych rodaków – stan jego majątku jest głęboką tajemnicą, podobnie jak akta Gromosława Czempińskiego, które trafiły do zbioru zastrzeżonego w Instytucie Pamięci Narodowej. Wprawdzie dokumenty dotyczące przebiegu służby Gromosława Czempińskiego są niedostępne, to jednak zachowały się inne archiwa, które bezpośrednio lub pośrednio dotyczą byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa. Obraz, który się z nich wyłania, zdecydowanie różni się od tego, które przedstawiają prorządowe media” - pisała wówczas „Gazeta Polska”.


Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 10 luty 2015 15:51