Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Siermiężna prawda - Barack Obama nazwał Ukrainę "projektem".
Kategoria: Polityka na świecie   Wtorek, 24 luty 2015 12:48 Autor: admin

Siermiężna prawda - Barack Obama nazwał Ukrainę "projektem".

Siermiężna prawda - Barack Obama nazwał Ukrainę "projektem". foto: Wikimedia Commons/CC

Prezydent USA, Barack Obama, dzisiaj użył określenia w odniesieniu do Ukrainy, które podkreśla, że Ukraina nie jest państwem, tym bardziej w pełnym tego słowa znaczeniu, o czym w Ameryce doskonale wiedzą. Barack Obama otwarcie nazwał Ukrainę „projektem” tak zwanej niezależności, która jest zależna od osławionego programu reform.

Ukraina powinna realizować program reform ponieważ w przeciwnym razie będzie stracona idea ukraińskiej niepodległości, podkreślił przywódca USA podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie, która odbywała się z udziałem kanclerzycy Niemiec, Angeli Merkel.

„I prezydent Poroszenko i premier Jaceniuk, nadal przeprowadzają reformy. Jestem rad widząc, że współpraca trwa” – powiedział Obama. „

„Jeżeli ten eksperyment, który my realizujemy, skończy się niepowodzeniem to skończy się niepowodzeniem projekt niepodległej Ukrainy” – niedwuznacznie powiedział prezydent USA.

Trudno jest wyobrazić sobie  analogiczną terminologię w odniesieniu do jakiegokolwiek innego państwa, które było realizowane na planecie. Ale jeżeli nawet założyć hipotetycznie to absolutnie niemożliwym jest wyobrażenie sobie, że istnienie, na przykład, „projektu Niemcy” lub „projektu Francja” może być poddawane w wątpliwość w zależności od jakiejś reformy.

W trakcie tej konferencji prezydent USA także oświadczył, że jego kraj nie planuje dostaw broni Ukrainie. „Perspektywa rozwiązania tego problemu (konflikt w Donbasie – red.) sposobem militarnym była zerowa” – powiedział Obama – „Rosja ma nadzwyczajnie wielką moc militarną. Jest także historia rosyjsko-ukraińskich stosunków”.

„Broń defensywna będzie jednym z ostatnich środków. Wszystko opiera się nie na tym przekonaniu, że armia ukraińska może odeprzeć uderzenie armii rosyjskiej ale że my jeszcze możemy uczynić to żeby zakończyć konflikt” – podkreślił Obama.

Za: x-true.info, przekład: RX


Źródło: Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 27 luty 2015 22:11
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Siermiężna prawda - Barack Obama nazwał Ukrainę "projektem".