Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Arabia Saudyjska udostępniła Izraelowi swoją przestrzeń powietrzną - możliwy staje się atak na Iran
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 28 luty 2015 15:35 Autor: admin

Arabia Saudyjska udostępniła Izraelowi swoją przestrzeń powietrzną - możliwy staje się atak na Iran

Arabia Saudyjska udostępniła Izraelowi swoją przestrzeń powietrzną - możliwy staje się atak na Iran foto: Wikimedia Commons/CC

Wygląda na to, że ktoś przygotowuje się do kolejnej wojny. Izrael otrzymał od Arabii Saudyjskiej zgodę na wykorzystanie przestrzeni powietrznej tego kraju w przypadku ataku na Iran. Czy to oznacza, że opcja militarna wciąż wchodzi w grę?

Obserwując sytuację wokół Iranu i prowadzonego programu nuklearnego można dojść do wniosku, że ktoś po prostu chce się pozbyć tego kraju. Kilka lat temu głośno mówiło się o tym, że program jądrowy jest przykrywką do opracowania broni masowego rażenia, którą Iran chce wykorzystać do zniszczenia Izraela.

Jak wiadomo, w kwestii tego programu nuklearnego prowadzone są obecnie negocjacje. Stany Zjednoczone chcą się upewnić, że Iran nie pracuje nad bronią jądrową. Co innego uważa Izrael i Arabia Saudyjska. Władze tych krajów nie są pozytywnie nastawione wobec rozmów pokojowych i, krótko mówiąc, dążą do wojny.

Z tajnych dokumentów, które w jakiś sposób zostały przekazane dziennikarzom arabskiej telewizji al-Dżazira wynika, że choć Izrael wiele razy wzywał do przeprowadzenia prewencyjnego ataku na Iran, który rzekomo jest coraz bliżej stworzenia własnej broni jądrowej, to Mossad nigdy tych informacji nie potwierdził.

Okazało się po prostu, że Iran rzeczywiście chce rozwijać program nuklearny do celów pokojowych. Wygląda teraz na to, że gdy informacje na ten temat wyszły na światło dzienne, Izrael przyspieszył swoje plany wojenne. Nie można wykluczyć tego, że Arabia Saudyjska nie przyłączy się do ataku.

Saudowie zezwolili właśnie, aby Izrael mógł przemieszczać swoje siły lotnicze w przestrzeni powietrznej tego kraju, co zaoszczędziłoby czas i paliwo. Plany ataku na Iran istnieją już od dawna. Czyżby nadszedł już czas ich realizacji?

Na podstawie: RT.com

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 28 luty 2015 18:11
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Arabia Saudyjska udostępniła Izraelowi swoją przestrzeń powietrzną - możliwy staje się atak na Iran