Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Nowy rząd w Danii rozpocznie walkę z islamizacją kraju
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 01 lipiec 2015 13:06 Autor: admin

Nowy rząd w Danii rozpocznie walkę z islamizacją kraju

Nowy rząd w Danii rozpocznie walkę z islamizacją kraju foto: Wikimedia Commons/CC
W Danii odbyły się niedawno wybory parlamentarne a teraz szykują się potężne zmiany. Nowy premier Lars Løkke Rasmussen i koalicja prawicowa będzie walczyć przeciwko islamizacji kraju, ograniczając napływ imigrantów.

Nowy rząd we współpracy z prawicową Duńską Partią Ludową chce zaostrzyć między innymi prawo azylowe. Już w przyszłym tygodniu przedstawiona zostanie odpowiednia ustawa. Nowy premier Rasmussen oświadczył wcześniej, że napływ imigrantów wyszedł poza jakąkolwiek kontrolę. W ten sposób Dania wyrazi sprzeciw wobec polityki narzucanej przez Unię Europejską.

Sojusznicza Duńska Partia Ludowa domaga się również referendum w sprawie wyjścia z UE. Rasmussen i jego partia Venstre jest temu przeciwna ale premier zapowiedział że jeszcze w tym roku odbędzie się głosowanie w sprawie wyłączenia z unijnych reguł, dotyczących wymiaru sprawiedliwości.

Głównym celem koalicji prawicowej będzie ograniczenie napływu imigrantów. Kraj może odmówić przyjmowania kolejnych uchodźców, odebrać zasiłki socjalne czy dokonać przymusowych deportacji. Dania będzie walczyć z imigrantami, którzy nie chcą się asymilować - pozostali mogą liczyć na pomoc ze strony rządu.Źródło: irishtimes.com, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 01 lipiec 2015 13:34
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Nowy rząd w Danii rozpocznie walkę z islamizacją kraju