Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie ​Kim Dzong Un wprowadza stan wojenny. Armia Korei Północnej w stanie najwyższej gotowości
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 21 sierpień 2015 09:59 Autor: admin

​Kim Dzong Un wprowadza stan wojenny. Armia Korei Północnej w stanie najwyższej gotowości

Wojsko w Korei Północnej zostało postawione w stan najwyższej gotowości. Kim Dzong Un rozkazał, żołnierzom, aby byli gotowi do prowadzenia działań zbrojnych „o każdej porze”. Ponadto wzdłuż granicy z Koreą Południową wprowadzony zostaje stan wojenny.

Jak informuje BBC strefę graniczną pomiędzy Północą a Południem Kim Dzong Un w trakcie zwołanego w trybie natychmiastowym posiedzeniu Centralnej Komisji Wojskowej Partii Pracy Korei określił mianem „linii frontu”.

Z relacji agencji KCNA wynika, że Kim rozkazał mobilizację wojskową. Zgodnie z rozkazem żołnierze mają być w pełni gotowi do prowadzenia działań wojennych przez cały czas do odwołania.

Nadzwyczajna mobilizacja ma obowiązywać od godziny 17:00 czasu lokalnego (10:30 czasu polskiego).

W ostatnich dniach doszło do poważnych napięć na linii Korea Północna-Korea Południowa. Władze Korei Południowej oskarżają reżim Kim Dzong Una o przeprowadzenie ostrzału Południa. Od tego czasu w strefie przygranicznej emitowane są specjalne komunikaty propagandowe. Z kolei Korea Północna zagroziła już władzom w Seulu użyciem broni, jeśli komunikaty nie zostaną wyłączone. Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 21 sierpień 2015 16:35
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie ​Kim Dzong Un wprowadza stan wojenny. Armia Korei Północnej w stanie najwyższej gotowości