Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Greckie publiczne media znów nadają
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 19 czerwiec 2013 23:46 Autor: admin

Greckie publiczne media znów nadają

W greckiej Radzie Stanu, czyli sądzie administracyjny najwyższej instancji zapadła decyzja o anulowaniu wcześniejszego postanowienia o zamknięciu publicznych mediów. Sąd nakazał ponowne otwarcie publicznego radia i telewizji ERT.

Rada Stanu zdecydowała się „tymczasowo opóźnić” zamknięcie ERT i jednocześnie zwróciła się do kompetentnych ministrów o działania mające na celu zapewnienie „tymczasowego” wznowienia nadawania radia i telewizji.

11 czerwca rząd zamknął publicznych nadawców, uzasadniając to koniecznością wprowadzania dalszych oszczędności budżetowych. Władze obiecały, że programy publicznej telewizji i radia wrócą na antenę pod koniec lata; zapowiedziały jednak, że część pracowników ERT straci pracę po restrukturyzacji spółki.

Fala protestów przeciwko rządowej decyzji zamknięcia ERT doprowadziły do ponownego zaostrzenia reakcji społeczeństwa na politykę cięć i oszczędności i do negatywnych reakcji w jego własnej partii konserwatywnej.

Autor: pł
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 20 czerwiec 2013 00:02