Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Syryjskie wojska przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa wyzwoliły miasto al-Basha
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 10 październik 2015 09:33 Autor: admin

Syryjskie wojska przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa wyzwoliły miasto al-Basha

Al-Basha znajduje się około 100 km na południowy wschód od Latakii, gdzie stacjonują rosyjskie siły powietrzne. Na początku kwietnia zajęli je islamiści z Dżabhat an-Nusra (siatka Al-Kaidy w Syrii).

— Syryjska armia napotkała opór dobrze wyszkolonych, doświadczonych bojowników, którzy walczyli w Afganistanie i Iraku. Ale przestraszyli się oni rosyjskiego lotnictwa i wycofali się z miasta – powiedział syryjskie generał.

Generał Sulejman dodał, że trzy dni temu rosyjskie siły powietrzne zbombardowały skład amunicji islamistów, co podważyło ich morale i zdolność do obrony miasta.

Syryjski wojskowy poinformował również, że w wyniku rosyjskich nalotów punktowych zniszczono kilka magazynów i baz Dżabhat an-Nusra w górach północnych, co pozwoliło syryjskiej armii przejść do ofensywy i wyprzeć bojowników z miasta al-Basha. Teraz pozycje bojowników znajdują się około 10 km od miasta. Ostrzeliwuje je  syryjska artyleria. 

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej poinformował, że islamiści z Państwa Islamskiego ponoszą poważne straty i zmieniają taktykę, rozpraszając siły i ukrywając się w zaludnionych obszarach. Według rosyjskich wojskowych, cele wybierane są na podstawie danych dostarczonych przez wywiady Rosji, Syrii, Iraku i Iranu. Ambasador Syrii w Moskwie Riad Haddad wcześniej potwierdził, że naloty przeprowadzane są wyłącznie na uzbrojone ugrupowania terrorystyczne, a nie na siły opozycyjne lub cywilów. Haddad dodał, że od początku rosyjskiej operacji w Syrii zniszczono około 40% infrastruktury Państwa Islamskiego.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 10 październik 2015 10:16
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Syryjskie wojska przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa wyzwoliły miasto al-Basha