Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Co najmniej 48 osób zabitych w rzezi w Nigerii
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 20 czerwiec 2013 23:14 Autor: admin

Co najmniej 48 osób zabitych w rzezi w Nigerii

Nieznani bojówkarze dokonali wczoraj ataku na niewielkie miasteczko Kizara na północy Nigerii, zabijając 48 mieszkańców. Według doniesień bojówkarze mordowali wszystkich, których napotykali. Kilka domów i sklepów zostało rozgrabionych i podpalonych.

Przedwczoraj bojówkarze z islamskiego ugrupowania Boko Haram zabili 9 uczniów podczas egzaminów w prywatnej szkole w mieście Maiduguri na północnym wschodzie kraju.

W tym tygodniu bojownicy dokonali już dwóch ataków na miejscowe szkoły, w wyniku których zginęło co najmniej 16 uczniów i dwoje nauczycieli.

Na północnym wschodzie Nigerii w stanie Borno po odłączeniu sieci komórkowej władze wprowadziły zakaz używania telefonów satelitarnych. Środki te podjęte zostały, aby przeszkodzić islamistycznemu ugrupowaniu Boko Haram w planowaniu ataków.

Policja ogłosiła, że każda osoba, która zostanie zauważona z telefonem satelitarnym lub akcesoriami do niego, zostanie aresztowana.

Od 2009 roku w wyniku działań Boko Haram w Nigerii zginęło ponad 2000 osób.

Źródło: Głos Rosji


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 21 czerwiec 2013 13:20
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Co najmniej 48 osób zabitych w rzezi w Nigerii