Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie USA muszą poczekać na nowego prezydenta, by walczyć z PI
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 21 listopad 2015 17:25 Autor: admin

USA muszą poczekać na nowego prezydenta, by walczyć z PI

USA muszą poczekać na nowego prezydenta, by walczyć z PI foto: Wikimedia Commons/CC

Podczas gdy François Hollande próbuje stworzyć realną koalicję do walki z Państwem Islamskim, Barack Obama reklamuje „imitację z 65 państw”. Takiego zdania jest publicysta „The Washington Post” Charles Krauthammer.

Jeśli terroryści mieli nadzieję, że rzeź 13 listopada zmusi Francję do rezygnacji z kampanii wojskowej w Syrii, to wybrali nie ten cel. Krauthammer podkreśla, że prezydent François Hollande zareagował na tragedię nasilając operację powietrzną, przeprowadzając setki nalotów zewnątrz kraju, ogłaszając stan nadzwyczajny i proponując zmiany w konstytucji.

Odnośnie Stanów Zjednoczonych, to w przeszłości zawsze dążyły do bycia liderem koalicji, ale teraz Ameryka będzie musiała poczekać na nowego prezydenta. 

Wystąpienie Baracka Obamy w Turcji na szczycie G20 – jak pisze Krauthammer – było apatyczne i senne. Charakteryzowała je również irytacja wywołana przez wszelkie możliwe uwagi na temat tego, że jego strategia w Syrii spaliła na panewce. Analityk zaznacza, że amerykański prezydent na swoją obronę wygłasza przemowę o 65 krajach, które „mobilizował do walki z Państwem Islamskim”. Jednak Krauthammer pyta: jak może pomóc, np. Luksemburg, który należy do tej koalicji?

Działań Obamy w Syrii wystarcza jedynie na to, by stworzyć wrażenie walki, ale nie osiągnąć realne cele. Publicysta „The Washington Post” zaznacza, że amerykańscy żołnierze w Syrii przeprowadzają średnio siedem nalotów dziennie. Tymczasem podczas operacji Pustynna Burza dziennie samoloty startowały 1100 razy, a w Kosowie – 138.

Zdaniem Krauthammera, priorytetem Obamy jest coś innego. Za główne zagrożenie dla przyszłości amerykański prezydent uważa nie organizację terrorystyczną Państwo Islamskie, a zmiany klimatyczne.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 21 listopad 2015 17:45
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie USA muszą poczekać na nowego prezydenta, by walczyć z PI