Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Węgierski parlament zatwierdził uchwałę o obowiązkowych wycieczkach szkolnych do Auschwitz
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 26 czerwiec 2013 15:41 Autor: admin

Węgierski parlament zatwierdził uchwałę o obowiązkowych wycieczkach szkolnych do Auschwitz

Według uchwały, wszyscy uczniowie węgierscy powinni przynajmniej raz w życiu odwiedzić Auschwitz bądź Centrum Pamięci Ofiar Holokaustu w Budapeszcie. Uchwała autorstwa socjaldemokratów spotkała się z aprobatą rządzącego Fideszu, przeciwny jej natomiast był Jobbik.

Odrzucony został projekt, wedle którego szkoły miały dostawać pełny zwrot kosztów wycieczek. Ostatecznie przyjęto, że część pieniędzy będzie pochodzić od państwa, część ze środków szkolnych.

Węgierscy posłowie okazali jednomyślność w głosowaniu nad podobnymi wizytami młodzieży w budapesztańskim Muzeum Terroru. W tym przypadku parlament zwrócił się do rządu o zapewnienie całkowitego zwrotu kosztów.

Jobbik wyszedł z propozycją, by uczniowie z Węgier odwiedzali komunistyczny obóz pracy przymusowej w Recsk na północy kraju, gdzie przetrzymywano i katowano niewygodnych dla komunistycznego totalitaryzmu ludzi.

Obowiązkowe wycieczki do Auschwitz to trend, który nabiera rozpędu w całej Europie. Niedawno podobną uchwałę przyjęto w Szkocji, o czym pisaliśmy.

na podstawie: politics.huŹródło artykułu: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 26 czerwiec 2013 16:44
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Węgierski parlament zatwierdził uchwałę o obowiązkowych wycieczkach szkolnych do Auschwitz