Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Amerykański politolog o przyczynach popularności Putina i Trumpa
Kategoria: Polityka na świecie   Niedziela, 27 grudzień 2015 09:20 Autor: admin

Amerykański politolog o przyczynach popularności Putina i Trumpa

Amerykański politolog o przyczynach popularności Putina i Trumpa foto: Wikimedia Commons/CC

Politolog zastanawia się, dlaczego Trump znacznie wyprzedza swoich rywali z Partii Republikańskiej, a Putina popiera 90% społeczeństwa. Takie poparcie świadczy o tym, że ludzie potrzebują „silnych liderów”. Głosują na nich, kiedy boja się poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego i sytuacji gospodarczej.

— Twierdzę, że kiedy kraj boryka się z nagłymi zagrożeniami z zewnątrz, obywatele chcą takiego prezydenta, który może natychmiast działać. Obywatele, którzy doświadczyli bezpośredniego zagrożenia, chcą lidera, który może i będzie gwarantować im bezpieczeństwo – wyjaśnia  Miller przyczyny popularności Putina w Rosji.

Analizując dane projektu naukowo-badawczego World Values Survey, politolog doszedł do wniosku, że społeczeństwo popiera swego lidera zwłaszcza wtedy, gdy pojawia si zagrożenie terytorialne. Na przykład, w Indiach potrzeba posiadania silnego przywódcy wzrosła o 59,7% w latach 2006-2014 w trakcie konfliktu z Pakistanem o Kaszmir.

W tego powodu Rosjanie popierają Putina. Uważają, że niestabilna Ukraina zagraża ich państwu. Boją się takiej Ukrainy, biorąc pod uwagę obecność rosyjskiej bazy morskiej w Sewastopolu, dużą liczbę Rosjan na Krymie oraz to, że ten kraj wcześniej należał do Rosji.

Trumpa Amerykanie popierają nie tylko z powodu terroryzmu i migracji, ale i problemów ekonomicznych. Kiedy rośnie inflacja, bezrobocie i nierówność dochodów, to wzrasta poparcie dla „silnego lidera”.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 27 grudzień 2015 10:33
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Amerykański politolog o przyczynach popularności Putina i Trumpa