Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie O losach szczytu NATO zadecyduje polityka Warszawy
Kategoria: Polityka na świecie   Wtorek, 29 grudzień 2015 15:28 Autor: admin

O losach szczytu NATO zadecyduje polityka Warszawy

O losach szczytu NATO zadecyduje polityka Warszawy foto: Wikimedia Commons/CC

Kilka dni temu gazeta Washington Post wezwała administrację prezydenta USA Baracka Obamy do „wpłynięcia" na polskie władze i danie Warszawie do zrozumienia, że „ich działania mogą zaszkodzić stosunkom z Waszyngtonem".

Skandal, który wybuchł w Polsce wokół Trybunału Konstytucyjnego, zwrócił na siebie uwagę nie tylko UE, ale również USA. Wcześniej Gazeta Wyborcza poinformowała, że prezydent USA Barack Obama przekłada spotkanie z polskim przywódcą Andrzejem Dudą i daje do zrozumienia, że przeprowadzenie w lipcu szczytu NATO w Warszawie nie jest przesądzone. Podczas wizyty w Polsce w 2014 roku Obama podawał Polskę za przykład innym państwom w Europie Środkowej i Wschodniej, a teraz będzie musiał wskazać nowym władzom w Warszawie na konieczność przestrzegania fundamentalnych wartości świata zachodniego — podkreśla periodyk. 

Otrzymujemy niepokojące sygnały, że Amerykanie szukają powodu, aby szczyt NATO nie odbył się (w Warszawie). Jeśli Polska da im powód, jest to możliwe — powiedział Schetyna. 

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych przypomniał, że Polska powinna być maksymalnie zainteresowana przeprowadzeniem szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie, gdzie będzie omawiane „wzmocnienie wschodniej  flanki NATO".

Kolejny szczyt sojuszu powinien odbyć się w dniach 8-9 lipca 2016 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym, gdzie odbyła się inauguracja Euro 2012. 

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 29 grudzień 2015 16:39
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie O losach szczytu NATO zadecyduje polityka Warszawy