Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Antypolacy z PO blokują wybór Polaka do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego!
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 17 marzec 2016 16:56 Autor: admin

Antypolacy z PO blokują wybór Polaka do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego!

Antypolacy z PO blokują wybór Polaka do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego! foto: Jarosław Kruk/Wikimedia Commons/CC

W Komisji Kontroli Budżetowej PE (CONT) odbyło się wysłuchanie kandydatów do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Kandydatem rekomendowanym przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej jest europoseł Janusz Wojciechowski.

Janusz Wojciechowski zaprezentował się na tym wysłuchaniu najlepiej ze wszystkich kandydatów. Większość europosłów zabierających głos w dyskusji podkreślało jego doskonałe przygotowanie merytoryczne do funkcji członka ETO.

Janusz Wojciechowski od 12 lat jest posłem do PE (wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa), przez 13 lat był sędzią sądów w Polsce: od rejonowego, przez okręgowy, apelacyjny po Sąd Najwyższy; wreszcie przez 6 lat był prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Wręcz idealnie spełnia więc kwalifikacje do bycia członkiem ETO. „Chciałbym życzyć wszystkim kandydatom tak znakomitego przygotowania merytorycznego” – mówił Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

W czasie wysłuchania bezprecedensowy atak na polskiego kandydata przypuściły europosłanki PO – Julia Pitera i Róża Thun. „Europosłanki PO przeniosły sprawy polskie na arenę europejską i złamały żelazną zasadę popierania polskich kandydatów na wysokie stanowiska w UE. Ten atak został bardzo źle odebrany m.in. przez przewodniczącą komisji” – powiedziała Jadwiga Wiśniewska. „Janusz Wojciechowski znakomicie wypadł na przesłuchaniu. Mimo tego, że uważany jest za kandydata o najwyższych kompetencjach, Platforma blokuje wybór Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego” – dodała europosłanka PiS, komentując negatywną decyzję Komisji CONT.

 

Źródło: Ruch Obywatelski


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 17 marzec 2016 19:07
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Antypolacy z PO blokują wybór Polaka do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego!