Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Putin o tarczy antyrakietowej w Rumunii: będziemy zmuszeni zareagować
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 28 maj 2016 10:01 Autor: admin

Putin o tarczy antyrakietowej w Rumunii: będziemy zmuszeni zareagować

Putin o tarczy antyrakietowej w Rumunii: będziemy zmuszeni zareagować foto: Wikimedia Commons/CC

— Będziemy zmuszeni teraz w odpowiedni sposób zareagować. I o ile wczoraj te części terytorium Rumunii nie wiedziały, co znaczy być na naszym celowniku, to dzisiaj będziemy musieli przedsięwziąć pewne środki, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Powtarzam, chodzi o odpowiedź, my nie podejmiemy żadnych działań jako pierwsi – zaznaczył Putin na konferencji prasowej z premierem Grecji Aleksisem Tsiprasem.

— Nie podejmiemy żadnych działań, zanim nie zobaczymy rakiet na sąsiadujących z nami obszarach – dodał.

Putin odniósł się też do wypowiedzi ukraińskiego prezydenta na temat Krymu. Niedawno Petro Poroszenko oświadczył, że po Nadieżdzie Sawczenko Ukraina „odzyska Krym i Donbas”. Putin podkreślił, że kwestia zwrotu półwyspu została zamknięta na zawsze.

— To historyczna decyzja mieszkańców Krymu. Rosja z nikim nie będzie rozmawiać na ten temat - oświadczył rosyjski przywódca.

Z kolei rozwiązanie kryzysu w Donbasie, zdaniem Putina, jest możliwe tylko poprzez decentralizację Ukrainy i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie tego regionu. Prezydent przypomniał, że zgodnie z porozumieniami mińskimi do ukraińskiej konstytucji powinny być wniesione zmiany.  Dodał, że konieczne jest też przyjęcie ustawy o amnestii.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 maj 2016 02:00
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Putin o tarczy antyrakietowej w Rumunii: będziemy zmuszeni zareagować