Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Erdogan oskarżył Francję i Niemcy o ludobójstwo
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 08 czerwiec 2016 09:41 Autor: admin

Erdogan oskarżył Francję i Niemcy o ludobójstwo

Erdogan oskarżył Francję i Niemcy o ludobójstwo foto: Wikimedia Commons/CC

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, komentując przyjętą przez niemiecki Bundestag uchwałę o ludobójstwie Ormian w Turcji w 1915 roku, zasugerował Niemcom, a także Francji, aby przypomniały sobie własną historię ludobójstw.

„Niemcy! Powtarzam jeszcze raz — powinniście wydać sprawozdanie o zagładzie ponad 100 tysięcy Namibijczyków” — cytuje „Daily Sabah” oświadczenie tureckiego lidera przemawiającego na stambulskim Uniwersytecie im. Sabhattina Zaima.

Erdogan przypomniał również o Holocauście, dodając, że Niemcy powinny wypowiadać się o ludobójstwie Ormian „w ostatniej kolejności”.

„Nasza historia to nie historia masowych zabójstw, nasza historia to historia miłosierdzia i współczucia, i tym się różnimy (od Niemiec — red.)” — stwierdził lider państwa.

Należy zauważyć, że zagłada w latach 1904-1907 przez wojska kolonialne Niemiec do 80% populacji dwóch plemion w Afryce Południowo-Zachodniej w trakcie tłumienia powstania ludowego została uznana przez Niemcy w 2004 roku za ludobójstwo.

Ponadto prezydent Turcji przypomniał Francji eksterminację w Rwandzie w 1994 roku ponad 800 tysięcy osób z narodu Tutsi, które zostało uznane przez społeczność międzynarodową za ludobójstwo.

„Kto stoi za masakrą w Rwandzie? Francja. Ale o tym się nie mówi” — powiedział Erdogan.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 08 czerwiec 2016 10:22
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Erdogan oskarżył Francję i Niemcy o ludobójstwo