Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Zjednoczone Emiraty Arabskie kończą wojnę w Jemenie
Kategoria: Polityka na świecie   Niedziela, 19 czerwiec 2016 05:00 Autor: admin

Zjednoczone Emiraty Arabskie kończą wojnę w Jemenie

Rebelia w Jemenie okazała się zbyt trudnym przeciwnikiem dla państw arabskich. Po kilkunastu miesiącach działań zbrojnych udało się osiągnąć jedynie niewielkie postępy. Teraz Zjednoczone Emiraty Arabskie powiadomiły, że jej żołnierze nie będą już prowadzić wojny w tym kraju.

Koalicja arabska rozpoczęła pierwsze bombardowania w marcu zeszłego roku. Od tamtego czasu udało się odbić miasto Aden oraz niewielki fragment południowego Jemenu. Podczas wojny saudyjskie siły lotnicze stosowały zakazane środki bojowe, ale proirańscy rebelianci również pokazali swoją siłę, zwłaszcza gdy atakowali granice Arabii Saudyjskiej i ostrzeliwali ją rakietami balistycznymi.

Powstańcy wciąż kontrolują stolicę Sanę oraz zachodnią i północno-zachodnią część kraju. Pokonanie ich okazało się bardzo trudnym zadaniem. Zjednoczone Emiraty Arabskie były bardzo aktywnym państwem w tym konflikcie, ale poniosły duże straty. Teraz powiadomiono o wycofaniu ich wojsk z frontu.

Żołnierze ZEA nie będą już walczyć przeciwko rebelii, ale mogą pozostać w południowej części tego kraju, aby zajmować się operacjami antyterrorystycznymi. Wojsko prawdopodobnie będzie chronić lotnisko i pałac prezydencki w mieście Aden, gdzie przebywa obecnie prezydent Jemenu Abd Rabbuh Mansur Hadi.

John Moll

 

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 18 czerwiec 2016 23:00
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Zjednoczone Emiraty Arabskie kończą wojnę w Jemenie