Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Stany Zjednoczone ostrzegają Chiny, że Japonia może otrzymać broń nuklearną
Kategoria: Polityka na świecie   Niedziela, 26 czerwiec 2016 18:56 Autor: admin

Stany Zjednoczone ostrzegają Chiny, że Japonia może otrzymać broń nuklearną

Amerykanie wciąż są niezadowoleni faktem, że Chiny nie  wykorzystują swoich możliwości aby wpłynąć na Koreę Północną i zachęcić lub zmusić Kim Dzong Una do denuklearyzacji oraz wstrzymania prac nad programem rakiet balistycznych. Wiceprezydent USA Joe Biden ostrzegł chińskiego przywódcy że Japonia, rzekomo do celów obronnych, może praktycznie z dnia na dzień otrzymać broń nuklearną.

Korea Północna nie przejmuje się żadnymi ostrzeżeniami Zachodu ani nałożonymi sankcjami i wciąż kontynuuje program rakietowy oraz nuklearny. Stany Zjednoczone stale powtarzają że będą robić wszystko aby chronić swoich sojuszników a skoro Chiny nie chcą wpłynąć na swojego agresywnego sąsiada, Amerykanie mogą w Korei Południowej rozmieścić system antybalistyczny THAAD, na co jednak nie zgadzają się Chińczycy.

Joe Biden powiedział Xi Jinpingowi, że Japonia może w bardzo krótkim czasie zdobyć broń nuklearną gdyż posiada takie możliwości. To dodatkowo pogorszyłoby sytuację w Azji Wschodniej, a szczególnie na Półwyspie Koreańskim. Korea Południowa również wyraziła jakiś czas temu chęć zdobycia broni masowego rażenia aby odstraszyć Koreę Północną.

Chińscy wojskowi uważają, że zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w obronę państw przed rzekomą agresją ze strony Korei Północnej jest w rzeczywistości próbą otoczenia Chińskiej Republiki Ludowej. Zresztą podobnie postrzegana jest aktywność NATO w Europie Wschodniej, która wzmacnia swoje siły przy granicy z Rosją i twierdzi że to Rosja jest agresorem.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 26 czerwiec 2016 19:43
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Stany Zjednoczone ostrzegają Chiny, że Japonia może otrzymać broń nuklearną