Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Donald Trump dopuszcza wyjście USA z WTO
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 25 lipiec 2016 09:38 Autor: admin

Donald Trump dopuszcza wyjście USA z WTO

Amerykański kandydat na prezydenta z Partii Republikańskiej Donald Trump w wywiadzie udzielonym kanałowi telewizyjnemu NBC powiedział, że Stany Zjednoczone mogą opuścić Światową Organizację Handlu (WTO) w przypadku jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

Polityk powiedział, że taki scenariusz jest możliwy, jeśli WTO będzie próbowało blokować jego inicjatywy w sprawie opodatkowania przedsiębiorstw na rynku amerykańskim.

„Wtedy będziemy musieli renegocjować lub wyjść [z organizacji]. Te umowy handlowe to prawdziwa katastrofa "- powiedział Trump.

Jak zauważył The Telegraph, kandydat republikanów zeszłym tygodniu skrytykował ofertę handlową, którą przyjęli prezydenci Barack Obama i George W. Bush.

„Ja nigdy nie podpisuję porozumień handlowych, które szkodzą naszym pracownikom" - powiedział milioner.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 25 lipiec 2016 09:54
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Donald Trump dopuszcza wyjście USA z WTO