Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Minister Obrony Chin ostrzega przed wojną w obronie suwerenności państwa
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 05 sierpień 2016 09:38 Autor: admin

Minister Obrony Chin ostrzega przed wojną w obronie suwerenności państwa

Minister Obrony Chin ostrzega przed wojną w obronie suwerenności państwa foto: Wikimedia Commons/CC

Coraz częściej mówi się o wydarzeniach, jakie toczą się wokół Morza Południowochińskiego. Sytuacja pogorszyła się, gdy Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy wydał werdykt na korzyść Filipin - jednej ze stron konfliktu. W tym samym czasie pogorszyły się relacje między Chinami a USA.

W zeszłym miesiącu, emerytowany admirał amerykańskiej marynarki wojennej Dennis Blair powiedział, że Stany Zjednoczone powinny przygotować się na wojnę. Jego zdaniem, siła militarna może być konieczna aby przeciwstawić się "chińskiej agresji" na Morzu Południowochińskim. Minister Obrony Chin Chang Wanquan ogłosił, że w spornym regionie odbędą się wspólne ćwiczenia wojskowe Rosji i Chin.

Jak podała we wtorek agencja Xinhua, Chang Wanquan, podczas inspekcji instalacji wojskowych w przybrzeżnej wschodniej prowincji Zhejiang, ostrzegł również przed zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego i wskazał, że niebezpieczeństwo płynie zwłaszcza z okolic spornego regionu morskiego. Dodał, że kraj powinien przygotować się na wojnę aby bronić swojej suwerenności.

Jest to zatem dość niebezpieczna sytuacja, zwłaszcza że spór toczy się między największymi mocarstwami na świecie. Chiny mają coraz silniejsze poparcie Rosji, zaś Filipiny, które roszczą sobie pretensje do Morza Południowochińskiego, mają za swoimi plecami Stany Zjednoczone. W razie gdyby doszło do konfliktu, bitwa o ten niewielki region może przekształcić się w wojnę, w którą zaangażuje się wiele państw.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 05 sierpień 2016 10:35
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Minister Obrony Chin ostrzega przed wojną w obronie suwerenności państwa