Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Krym spodziewa się kolejnych dywersji
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 17 sierpień 2016 10:05 Autor: admin

Krym spodziewa się kolejnych dywersji

Krym spodziewa się kolejnych dywersji foto: Wikimedia Commons/CC

Na Krymie spodziewają się nowych dywersji Kijowa pod przykrywką „sprzeciwu Tatarów krymskich”.

Kijów nie zrezygnuje z organizacji kolejnych akcji dywersyjnych na Krymie, przedstawiając próby destabilizacji sytuacji na półwyspie jako akcje protestacyjne ruchu Tatarów krymskich, uważa wicepremier krymskiego rządu Rusłan Balbek.

Balbek oświadczył, że ukraińskie władze chcą pokazać całemu światu, że Tatarzy krymscy rzekomo występują przeciw zjednoczeniu Krymu z Rosją, co faktycznie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Wicepremier podkreślił, że ukraińskie służby specjalne kontynuują prowadzenie „wojny dywersyjnej” przeciwko Krymowi wyłącznie z powodu braku obiektywnych informacji o życiu półwyspu.

— Dla oficjalnego Kijowa bardzo ważne jest pokazanie światu jakichkolwiek faktów świadczących o rzekomym sprzeciwie Tatarów krymskich. W tym celu ukraińskie służby specjalne i radykalni politycy będą z całych sił próbować zburzyć spokój w życiu półwyspu. Dowolny konflikt, nie przebierając w środkach, będą przedstawiać jako partyzancki ruch Tatarów krymskich — powiedział Balbek.

Wicepremier wezwał także ukraińskich polityków do zaprzestania traktowania Tatarów krymskich, którzy całkowicie zintegrowali się z rosyjskim społeczeństwem, jako instrumentu w swoich przestępczych planach.

W ubiegłym tygodniu FSB Rosji poinformowała o zapobiegnięciu atakom terrorystycznym na Krymie, które przygotował ukraiński wywiad. Rosyjskie służby aresztowały w tej sprawie 7 osób. Ukraina odrzuca rosyjskie oskarżenia o zorganizowanie dywersji na Krymie.

Wczoraj szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow poinformował, że Moskwa ma dowody na to, że na Krymie trwają przygotowania do kolejnych dywersji.

pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 17 sierpień 2016 12:07