Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prezydent Filipin zagroził wystąpieniem kraju z ONZ
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 22 sierpień 2016 09:10 Napisała

Prezydent Filipin zagroził wystąpieniem kraju z ONZ

Prezydent Filipin zagroził wystąpieniem kraju z ONZ foto: Wikimedia Commons/CC

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zapowiedział, że jego kraj może opuścić Organizację Narodów Zjednoczonych i stworzyć wraz z innymi państwami, takimi jak Chiny. Powodem takiego stwierdzenia jest krytyka, z jaką spotkała się w ONZ jego koncepcja wojny przeciwko dilerom narkotyków.

Rodrigo Duterte postanowił rozwiązać problem narkomanii i narkobiznesu w jego kraju radykalnymi metodami. Sam zachęcał ludzi do zabijania dilerów bez sądu, a nawet oferował za to nagrody. Od czasu przejęcia przez niego władzy w maju, w całym kraju zabito już 900 domniemanych dilerów.

Takie działanie spotkało się z ostrą krytyką ONZ. Organizacja wezwała prezydenta do zerwania z tą polityką. Duterte odpowiedział na specjalnej konferencji, że zabójstw nie dokonują funkcjonariusze państwowi ani policja tylko zwykli ludzie. Stwierdził także, że dzięki tym zabójstwom spada liczba niewinnych ofiar narkobiznesu.

Duterte zagroził także wystąpieniem Filipin z ONZ. Powiedział, że organizacja i tak nie radzi sobie z żadnymi istotnymi problemami takimi jak głód czy terroryzm. Zaproponował stworzenie alternatywnej organizacji, do której zaprosiłby państwa afrykańskie i Chiny.

Znany z ostrych wypowiedzi prezydent, zapytany o konsekwencje swoich wypowiedzi powiedział tylko "sram na nie". Zapowiedział, że nie pozwoli tak po prostu obrażać swojego kraju tego typu wypowiedziami.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 22 sierpień 2016 11:47
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prezydent Filipin zagroził wystąpieniem kraju z ONZ