Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prezydent Syrii zapowiada uderzenie w terrorystów
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 05 sierpień 2013 16:02 Autor: admin

Prezydent Syrii zapowiada uderzenie w terrorystów

Prezydent Syrii zapowiada uderzenie w terrorystów foto: wikimedia commons

Podczas przemówienia telewizyjnego prezydent Syrii, Baszar al-Assad, zapowiedział rozprawienie się z terrorystami “żelazną ręką”. W opinii syryjskiego przywódcy, metody polityczne powinny być równoległe z militarnymi, ale nie da się zwalczyć terroryzmu bez użycia wojska.

Al-Assad dodał, że syryjska opozycja już dawno się skompromitowała, także w oczach społeczeństwa Syrii, nie mogąc odegrać żadnej roli w rozwiązaniu kryzysu. Według syryjskiego przywódcy, jego kraj stoi przed wyborem “albo będzie państwem prawa, albo państwem rządzonym przez złodziei i bandytów”. Opozycja została też obarczona przez Assada złą sytuacją gospodarczą kraju, spowodowaną trwającym konfliktem.

Receptą na poprawę ma być więc właśnie zadławienie rebelii i przywrócenie bezpieczeństwa w Syrii. Krytyka spotkała również państwa Zatoki Perskiej, wspierające Wolną Armię Syryjską. Zdaniem al-Assada, w wewnętrzne sprawy Syrii mieszają się państwa nie mające demokratycznego i stabilnego systemu rządów, takie jak Arabia Saudyjska czy Katar.

na podstawie: presstv.ir


Źródło artykułu: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 06 sierpień 2013 12:42
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prezydent Syrii zapowiada uderzenie w terrorystów