Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Fox News: Obamę oszukują i Rosja, i Chiny
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 07 wrzesień 2016 11:00 Autor: admin

Fox News: Obamę oszukują i Rosja, i Chiny

Fox News: Obamę oszukują i Rosja, i Chiny foto: Wikimedia Commons/CC

Według Fox News, amerykańskiego prezydenta „oszukuje Putin, Rosjanie, Chińczycy, Północni Koreańczycy i Irańczycy".

„Strategia „rządzenia zza pleców" realizowana przez Obamę zaczyna owocować. Jesteśmy lekceważeni i manipulowani" — narzeka McFarland.

Niekiedy przejawia się to w nieznacznych sprawach — na przykład, kiedy Chińczycy nie podstawili trapu do samolotu Baracka Obamy, który przybył na szczyt G20 w Hanhzhou.

Mogą to jednak być rzeczy poważniejsze. W charakterze przykładu McFarland podaje Rosję. Według niej, „Rosjanie faktycznie mówią USA: „Jeśli nie będziecie nam przeszkadzać, nie będziemy was bombardować". Waszyngton nie ma żadnych narzędzi wpływu, za których pomocą Moskwę można byłoby „uspokoić", dodaje ekspert Fox News.

USA oszukują się, myśląc, że odgrywają jakąś rolę na Bliskim Wschodzie — pisze McFarland. Z jej punktu widzenia na Bliskim Wschodzie zostały dwie strony: jedna to Rosja i Iran po stronie al-Asada, druga — Państwo Islamskie (ugrupowanie zakazane na terytorium Rosji — red.). 6W tej sytuacji USA są „mityczną trzecią stroną", która chce pozbyć się al-Asada i walczyć z PI. Jednak w ostatecznym rozrachunku jesteśmy osobno, w samym centrum wojny domowej — rozważa ekspert. 

Według niej, rozmowy z Rosją nie pomogą USA rozwiązać problemów Bliskiego Wschodu niezależnie od tego, kto będzie się nimi zajmował — Obama, sekretarz stanu Kerry lub nawet „potencjalny prezydent Clinton".

„Rosjanie po prostu zostawiają daleko w tyle USA i ich politykę zagraniczną" — podsumowuje McFarland.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 07 wrzesień 2016 13:14
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Fox News: Obamę oszukują i Rosja, i Chiny