Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prezydent Duda na Wall Street
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 21 wrzesień 2016 18:38 Napisał

Prezydent Duda na Wall Street

W ostatnim dniu swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych Prezydent Duda uda się na Wall Street, gdzie weźmie udział w ceremonii zamknięcia środowej sesji. Czy to wydarzenie ma jakieś znaczenie?

Oto wideo na którym można zobaczyć jak to się odbywa przy zamknięciu NASDAQ. Prezentuję to nagranie gdyż zobaczycie tu moich dobrych znajomych (od 3 minuty).

http://www.youtube.com/watch?v=csE4nrRWRuU

Kim są uśmiechnięci ludzie bijący brawo po zamknięciu sesji? Odpowiedź brzmi podobnie zarówno jeśli chodzi o NASDAQ jak i NYSE.

W większości przypadków, są to wcześniej zaproszone grupy ludzi lub VIP, czasem tzw. celebryta. Zadanie jest proste: stuknąć młotkiem (gavel) posłuchać dzwonków, uśmiechać się i zaklaskać. Zwykle nie mają oni żadnego związku z rynkiem finansowym, ani z tym co się na nim dzieje.

Na dobrą sprawę nie ma znaczenia czy tego dnia była hossa czy bessa. Młotek, dzwonek i tyle.

Tak czy inaczej zawsze są to ludzie sukcesu.

Tak też należy patrzeć na wizytę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jako na wizytę człowieka sukcesu, ale też jako reprezentanta kraju który oznacza sukces.

Wbrew pyskaczom deprecjonującym ostatni rok po zmianie władzy tak właśnie rozsądni ludzie widzą Polskę. W biznesie nie ma miejsca na polityczne sentymenty, ceni się tych z którymi można i należy robić interesy.

Proszę zauważyć ile państw jest reprezentowanych na sesji ONZ, a wśród nich jest wielu którzy by chętnie przyjęli zaproszenie do udziału w giełdowej ceremonii.

Wybrano jednak naszego Prezydenta. To wyróżnienie także dla nas.

Wielu uważa akt uruchomienia dzwonu za wielki zaszczyt i symbol życiowych osiągnięć. Ponadto, ze względu na na to że otwarcie / zamknięcie cieszy się wielką oglądalnością w TV  wiele firm wykorzystuje to do wprowadzania nowego produktu oraz do innych celów związanych z marketingiem. Polski przedstawiciel w takiej uroczystości to doskonała reklama polskiej gospodarki.

Dzwon otwarcia dzwoni o 9:30 czasu nowojorskiego, aby zaznaczyć początek dnia sesji giełdowej. Na zamknięcie dzwoni o godz. 16:00 i handel w tym dniu zatrzymuje się. Istnieją dzwony znajdujące się w każdej z 4 głównych sekcji NYSE połączone ze sobą tak, że wszystkie dzwonią jednocześnie po naciśnięciu jednego przycisku.

PS. Kiedy giełdę otwierał Komorowski wszystkie wskaźniki tego dnia spadły na łeb na szyję. Otworzył fatalną sesję i stał się przekleństwem inwestorów. Czego peowiec się nie dotknie, wali się w gruzy. Taką miał facet rękę. Samolot też spadł, co jak prorok zapowiedział (prezydent gdzieś poleci).


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 21 wrzesień 2016 20:20