Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Co obiecuje Trump?
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 23 wrzesień 2016 08:49 Autor: admin

Co obiecuje Trump?

Co obiecuje Trump? foto: Michael Vadon/Wikimedia Commons/CC

Poszperałem trochę, bo jak już się przyzwyczailiśmy, opieranie się jedynie na tym, co mówią media głównego nurtu jest ... powiedzmy ... mało racjonalne, jeśli pozwolą mi Państwo użyć takiego eufemizmu.

Co robi, mówi i proponuje Donald Trump w swojej kampanii, co media częściowo (w dużej części) zastępują dywagacjami o jego fryzurze i zdrowiu psychicznym? Otóż Trump proponuje program o tyle zaskakujący, że niemający wiele wspólnego z naszymi wyobrażeniami o tym, co zazwyczaj głoszą Republikanie.

Republikański kandydat, poza tym, że odmawia prawa wstępu na swoje mityngi wielu redakcjom, takim jak The Washington Post, Politico, Huffington Post et BuzzFeed, a nawet skrajnie republikańskiej Fox TV, przedstawia się jako wróg globalizmu ekonomicznego, który oskarża o doprowadzenie do likwidacji 60 tysięcy fabryk i 5 milionów miejsc pracy w ciągu ostatnich 15 lat.

Jest skrajnym protekcjonistą, chce nałożenia znaczących opłat celnych na towary importowane, a na importowane z Chin wręcz do 40%. Zapowiada wyprowadzenie USA z traktatów handlowych takich jak TPP (To samo co TTIP tylko dotyczące państw azjatyckich), ALENA, i oczywiście TTIP. Zapowiada renegocjację umów ze Światową Organizacją Handlu nie wykluczając całkowitego wyprowadzenia Stanów Zjednoczonych.

Odmawia przeprowadzenie redukcji wydatków na ubezpieczenia społeczne (Social Security i Medicare), obiecuje obniżenie cen lekarstw, rozwiązanie (przynajmniej częściowe) problemu bezdomności, zapowiada reformę opodatkowania najuboższych i likwidację podatku federalnego, który płacą 73 miliony najuboższych Amerykanów.

Obiecuje zablokowanie imigracji muzułmanów do USA, deklaruje się jako zwolennik wyłącznie małżeństw heteroseksualnych gwałtownie krytykując w tej sprawie Sąd Najwyższy.

Zapowiada znaczące podwyższenie opodatkowania maklerów giełdowych i przywrócenie prawa zakazującego bankom łączenie pionu oszczędności klientów i inwestycji giełdowych. Prawo to obowiązywało od 1933 do 1999 i zostało zniesione przez Billa Clintona, prowadząc do narażenia na całkowitą utratę oszczędności klientów banków. Oczywiście staje się przez to wielkim wrogiem świata banksterów.

Zapowiada unormowanie stosunków z Chinami i Rosją, Chce wspólnie z Rosją zniszczyć ISIS nawet jeśli taka współpraca musiałaby oznaczać uznanie aneksji Krymu przez Moskwę.

No i co ważne, Trump deklaruje, że monstrualne zadłużenie państwa (prawie 20 000 miliardów dolarów - dwadzieścia tysięcy miliardów!) nie pozwala na prowadzenie polityki interwencjonizmu na całym świecie. Zapowiada przebudowę NATO.

I to tyle i aż tyle. O części tych propozycji media w ogóle nie wspominają, trzeba się troszkę naszukać, by je znaleźć.

Może komuś się to przyda. Zawsze lepiej wiedzieć więcej, niż mniej.

 

Źródło: Adam Pietrasiewicz


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 23 wrzesień 2016 11:11