Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 14 październik 2016 12:45 Napisał

Zaczyna się 3 Wojna Światowa?

Kto ma oczy otwarte, ten widzi. Kto ma uszy otwarte, ten widzi. Zbliża się walka Goga i Magoga.

Pamiętamy niedawną wymianę gróźb i ostrzeżeń miedzy USA i Rosją w związku z wojna w Syrii. Pamiętamy ostatnie oskarżenia Francji i Wielkiej Brytanii skierowane przeciwko Rosji.

Oto nagle Putin ogłasza ćwiczenia militarne obejmujące 40 milinów Rosjan w ramach przygotowań do wojny atomowej i odwołuje swoją wizytę we Francji. 

"A od drzewa figowego nauczcie się tego podobieństwa:
Gdy się już gałąź jego odmładza i liście wypuszcza, poznajecie,
iż blisko jest lato. Także i wy, gdy ujrzycie to wszystko,
poznawajcie, iż blisko jest, a we drzwiach"
(Mat 24:32,33).

Jak donosi brytyjski dziennik Daily Star, Rosjanie zostali poinstruowani, żeby wracać pilnie do kraju. Dotyczy to też młodzieży, która uczęszcza do zagranicznych szkół. Nakazano, aby rodzice polecili im przerwanie edukacji i pilny powrót do Rosji.

Polecenie odnosi się do wyższych pracowników administracji, zarządców regionalnych, prawodawców wszystkich szczebli i pracowników przedsiębiorstw państwowych.

Ci, którzy nie będą posłuszni edyktowi mają w perspektywie utratę zatrudnienia.

Jeśli te listki drzewa figowego nie świadczą wyraźnie spójrzmy na jeszcze jeden.

Błazenada jaka trwa w czasie kampanii w USA może świadczyć o tym, że główni aktorzy mają świadomość, że może nie dojść do wyborów, gdyż nie zmienia się Prezydenta w czasie wojny.

Franklin Delano Roosevelt - 32. prezydent Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Demokratycznej, był wybierany na ten urząd w latach 1933–1945 czterokrotnie. Jedyny w historii prezydent USA pełniący urząd dłużej niż dwie kadencje, co doprowadziło do wejścia w życie w 1951 XXII Poprawki do Konstytucji, ograniczającej liczbę kadencji do dwóch.

Było to możliwe gdyż trwała II Wojna Światowa. Z tego precedensu może skorzystać Obama.

Wojna Goga i Magoga już trwa.

Rozwiązanie kryzysu syryjskiego nie rozwiązuje głównego problemu, dlatego nie słyszymy nawet słowa o konieczności zaprowadzenia pokoju w Syrii i powstrzymania fali "uchodźców".

Od czasu gdy USA opuściły Irak - Rosja stara się wypełnić próżnię i zająć pozycję głównej siły regionu.

Dlatego Syria, choć kraj niewielki jest elementem niezbędnym dla koalicji: Arabia Saudyjska, USA. Turcja - członek NATO nagle stała się sojusznikiem Rosji. Z kolei udział Syrii w tej koalicji jest zagrożeniem bezpieczeństwa dla Izraela.

Co jest punktem zapalnym w tej układance? Rosja.

Rosja która jak do tej pory jest gwarantem dla Syrii przed inwazją NATO, ale nie jest w stanie uchronić jej przed „rebelią” (nowa sprawdzoną wersją inwazji), więc los Syrii jest już raczej przesądzony. Pozostaje jeszcze Iran. W obu przypadkach to tylko kwestia czasu. Dlatego dla zyskania na czasie doszło do kompromitującego porozumienia Iran - USA. 

Rosja trzymając Iran w niedźwiedzim uścisku zapewniła go i dała do zrozumienie światu, że atak na Iran będzie atakiem na Moskwę.

Znawcy Pisma zastanawiają się czy w proroctwie Ezechiela opisane są współczesne czasy.

38Pan skierował do mnie te słowa: 2 „Synu człowieczy, zwróć się ku Gogowi, ku krajowi Magog, wielkiemu księciu kraju Meszek i Tubal, i prorokuj przeciwko niemu, 3 i mów: Tak mówi Pan Bóg: Oto jestem przeciw tobie, Gogu, wielki książę kraju Meszek i Tubal. 4 Zawrócę cię i włożę kółka w twoje szczęki, i wyprowadzę ciebie i całe twoje wojsko, rumaki i jeźdźców, wszystkich w pełnym uzbrojeniu, wielki zastęp z długimi i krótkimi tarczami, wszystkich uzbrojonych w miecze. 5 Są przy nich Persowie, Kuszyci, Libijczycy, wszyscy zbrojni w tarczę i hełm. 6 Gomer i całe jego wojsko, mieszkańcy Togarmy na najdalszej północy i całe jego wojsko, rozliczne ludy są z tobą. 7 Zbrój się i bądź w pogotowiu, ty i wszystkie twe zastępy, które wokół ciebie się zebrały, będziecie na moje usługi. 8 Po wielu dniach otrzymasz rozkaz, przy końcu lat przybędziesz do kraju, który ocalał od miecza. Jego lud zebrany jest spośród wielu narodów na góry Izraela, długo leżące odłogiem. Sprowadzony on jest z powrotem spośród wielu narodów i mieszkają oni wszyscy bezpiecznie. 9 Ty jednak zbliżysz się jak burza i przyjdziesz jak chmura po to, by nakryć kraj: będziesz tam ty i całe twoje wojsko, i rozliczne narody z tobą".

 

Rosyjski ambasador przy NATO Rogozin oświadczył reporterom w Brukseli: „Iran is our neighbor”, “And if Iran is involved in any military action, it’s a direct threat to our security”.

Rosja, Iran i Syria zawiązały pakt obronny, który gdyby się utrzymał zmieniałby układ sił na Środkowym Wschodzie. Rola Rosji w tym układzie trzymana była przez długi czas w sekrecie, ale fakty mówią same za siebie. Rosja wspiera nuklearny program Irański i wspomaga militarnie rząd Syrii.

Wsparcie dla Irańskiego projektu nuklearnego to nie tylko naukowcy nuklearni i wojskowi specjaliści rakietowi, których „oddelegowano" już w 1991 r. Rosja wspiera Iran od początku i naukowcy rosyjscy, wraz z ich rodzinami mieszkają i pracują w dwudziestu siedmiu ośrodkach związanych z programem nuklearnym w Iranie. Żołnierze rosyjskiego Spetznaz uczestniczą w zabezpieczaniu wszystkich głównych ośrodków.

Iran otrzymuje też wsparcie Korei Północnej, ale irański program był wspierany jeszcze przez ZSRR, a teraz Rosja to kontynuuje. Rosja wspierała w podobny sposób Chiny i Koreę Północną, lecz tam decydowały względy ideologiczne. Wsparcie dla Iranu ma podłoże strategiczne. W planach strategicznych Rosji oś: Rosja-Iran-Syria jest niezmiernie ważnym elementem.

Niemiernie ważnym (w tym planie strategicznym) jest umożliwienie Iranowi produkcji i przenoszenia głowic nuklearnych. Drugim elementem była umowa obronna Iran-Syria zawarta między tymi krajami 15.VI. 2006 r.

Wojna między Gogiem i Magogiem już trwa, choć jeszcze jej gołym okiem nie widać. Jeszcze nie wiemy dokładnie kto w niej jest kim.

PS. Armia USA dokonała próbnego zrzutu "fałszywej" bomby atomowej.

Przeprowadzony "wcześniej w tym miesiącu" test (prawdopodobnie 6 października), obejmował dwa warianty B61, bomby jądrowej, która jest w arsenale Stanów Zjednoczonych od 1960 roku. Jeden ładunek to "Penetrator Ziemi" niszczący cele podziemne, drugi to taktyczna wersja B61. Żaden ładunek nie zawierał prawdziwej głowicy. (http://www.defenseone.com/business/2016/10/us-air-force-just-dropped-two-fake-nukes/132180/)


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(34 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 14 październik 2016 13:46