Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Pierwsze 100 dni rządów. Trump ma plan
Kategoria: Polityka na świecie   Niedziela, 23 październik 2016 11:26 Autor: admin

Pierwsze 100 dni rządów. Trump ma plan

Pierwsze 100 dni rządów. Trump ma plan foto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons/CC

Swój program republikański kandydat zaprezentował w Gettysburgu w Pensylwanii, gdzie w 1863 roku prezydent Abraham Lincoln wygłosił historyczne przemówienie w czasie wojny secesyjnej. 

System jest zepsuty

— Obserwowałem ten system z bliska przez wiele lat. Byłem jego częścią. Wiem, jak pracuje Waszyngton i Wall Street. Wiem, jak przeinaczali zasady gry przeciwko zwykłym Amerykanom – mówił Trump, przypominając o problemach społecznych w Stanach Zjednoczonych.

Republikanin potępił „awantury militarne” USA w innych krajach, które „trwają wiecznie i nie mogą być wygrane przez tych, którzy prowadzą je teraz”. – Nie potrafią wygrywać wojen – ocenił. I dodał: „Zmiany muszą przyjść do tego zepsutego systemu z zewnątrz”.

— Fakt, że Waszyngton i jego establishment tak starali się powstrzymać naszą kampanię, świadczy o tym, że przyniesie ona te zmiany, które są możliwe tylko raz w życiu – zapewnił.

Fałszowanie wyborów

Donald Trump wypowiedział się też na temat fałszowania wyborów w Stanach Zjednoczonych. Powołał się na badania ośrodka Pew, z których wynika, że dane o 24 milionach amerykańskich wyborców są nieważne lub niedokładne. Przede wszystkim dlatego, że 1,8 miliona uprawnionych do głosowania Amerykanów, zarejestrowanych przez komitety wyborcze, już nie żyje.

Jego zdaniem sam udział Hillary Clinton w wyścigu do Białego Domu jest niezgodny z prawem. – FBI i Departament Sprawiedliwości ukrywały jej przestępstwa, m.in. składanie fałszywych zeznań w FBI i Kongresie – powiedział republikański kandydat. 

Według niego do skorumpowanego systemu należą też „nieuczciwe media mainstreamowe”. – Są skorumpowane. Kłamią i wymyślają historie, aby kandydat, który nie jest dla nich przychylny, wyglądał jak najgorzej i jak najbardziej niebezpiecznie – wyjaśnił Trump. Dodał, że wiodące media zaniżają dane o liczbie uczestników na jego spotkaniach z wyborcami i zawyżają ich liczbę na wiecach z udziałem Hillary Clinton. Poskarżył się również, że mass media podają tylko te rankingi, w których wiedzie prym kandydatka Demokratów.

Błoto w Waszyngtonie

Zdaniem republikańskiego kandydata problemów Stanów Zjednoczonych politycy, którzy stali się ich przyczyną, nie rozwiążą. – Osuszymy to błoto w Waszyngtonie – zapewnił.

100 dni Trumpa

Trump przedstawił w Gettysburgu swój program reform gospodarki, systemu rządów oraz walki z korupcją. Zaproponował przede wszystkim ograniczenie kadencji kongresmenów i wprowadzenie dożywotniego zakazu lobbowania interesów zagranicznych firm dla urzędników wyższego szczebla.

Obiecał też, że zajmie się nieudanymi inicjatywami Baracka Obamy, m.in. programem opieki zdrowotnej. Ponadto na początku swej prezydentury przystąpi do budowy muru na granicy z Meksykiem i rozpocznie deportacje nielegalnych imigrantów. Cofnie też fundusze dla miast udzielających schronienia nielegalnym imigrantom w Stanach Zjednoczonych. Trump chce tymczasowo zablokować wjazd do USA cudzoziemcom z państw uważanych za wylęgarnie terroryzmu. Za jego rządów wprowadzone zostaną kary więzienia od 3 do 5 lat dla imigrantów nielegalnie znajdujących się w USA, przyłapanych na próbach ponownego przekroczenia granicy. 

Jeśli chodzi o reformy gospodarcze, to Trump zapowiedział renegocjację układu NAFTA o wolnym handlu z Meksykiem i Kanadą oraz wycofanie się z negocjacji z krajami regionu Pacyfiku w sprawie TPP. Ponadto w programie reform przewidziano zmniejszenie podatków od korporacji z 35 do 15%, zniesienie ograniczeń na produkcję energii, sankcje dla firm przenoszących swoje zakłady za granicę, a także obniżenie i uproszczenie systemu podatkowego.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 23 październik 2016 12:54